یکشنبه, ۱۶ بهمن , ۱۴۰۱ 15 رجب 1444 Sunday, 5 February , 2023 ساعت ×
 ۸۷ هزار واحد مسکن روستایی در آذربایجان غربی مقاوم سازی شد
19 فروردین 1400 - 10:00
شناسه : 293811
9
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی: بدلی گفت: در آذربایجان غربی 104 هزار واحد به بانک های عامل معرفی شده اند که حدود 95 هزار نفر با اتمام عقد قرارداد، فعالیت خود را شروع کرده و عملیات مقاوم سازی ۸۷ هزار واحد روستایی به پایان رسیده است.
پ
پ

محمود بدلی در گفت وگو با خبرنگار زرین خبر در میاندوآب گفت: مقاوم سازی واحدهای مسکن روستایی از جمله برنامه های در دست اقدام بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است که در این راستا مقرر شده که سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی مقاوم سازی شود که سهم آذربایجان غربی نیز ۱۴ هزار واحد است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی با اشاره به مقاوم سازی ۳۰ درصد واحدهای مسکن روستایی در استان، افزود: در سطح استان ۲۵۸ هزار و ۴۵۰ واحد مسکن روستایی در دو هزار  و ۹۰۰ آبادی وجود دارد که ۳۰ درصد آنها مقاوم سازی شده اند.

وی با بیان اینکه برای مقاوم سازی واحدهای مسکن روستایی، ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی با کارمزد پنج درصد و بازپرداخت ۱۵ ساله اعطا می شود، گفت: تاکنون در آذربایجان غربی ۱۰۴ هزار واحد به بانک های عامل معرفی شده اند که حدود ۹۵ هزار نفر با اتمام عقد قرارداد، فعالیت خود را شروع کرده و عملیات مقاوم سازی ۸۷ هزار واحد روستایی به پایان رسیده است.

بدلی با اشاره به اینکه باید تا سال ۱۴۰۵ در حدود ۷۰ درصد واحدهای مسکن روستایی مقاوم سازی شوند، تصریح کرد: در این راستا باید روستانشینان همراهی بیشتری داشته باشند.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.