۱۴۰ واحد در آذربایجان غربی در دولت سیزدهم به چرخه تولید بازگشتند
28 خرداد 1402 - 18:00
شناسه : 308890
1
استاندار آذربایجان غربی: استاندار آذربایجان غربی گفت: از ابتدای دولت سیزدهم بیش از ۱۴۰ واحد راکد به چرخه تولید بازگشته و تعهد شغلی ۱۱۰ درصدی را ثبت کرده است.
پ
پ

به گزارش زرین خبر، محمدصادق معتمدیان در گفت‌وگو با خبرنگاران در حاشیه بازدید از واحدهای تولیدی در میاندوآب، اظهار کرد: امروز از تعدادی واحدهای تولیدی در میاندوآب بازدید و نشستی هم فعالان اقتصادی داشتیم.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به هفتاد و سومین بازدید در راستای یکشنبه‌های تولید، افزود: در ادامه رویه گذشته با حضور در شهرستان‌ها از نزدیک مسائل را بررسی می‌کنیم.

وی گفت: باتوجه‌به سیاست‌گذاری کلان و نام‌گذاری امسال به نام سال “مهار تورم، رشد تولید” از سوی مقام معظم رهبری، یکی از اولویت‌های مجموعه دولت و استانداری و فرمانداری‌ها این موضوع است.

معتمدیان با اشاره به ارتقای شاخص‌های اقتصادی استان از ابتدای دولت سیزدهم، تصریح کرد: چهارفصل پیاپی شاهد کاهش نرخ بیکاری در استان بوده و سه فصل هم شاهد یک‌رقمی بودن نرخ بیکاری بودیم و بیشترین نرخ کاهش بیکاری در بین استان‌ها نیز متعلق به آذربایجان غربی بوده است.

استاندار آذربایجان غربی با تأکید بر احیای واحدهای تولیدی راکد در استان، اظهار کرد: از ابتدای دولت سیزدهم بیش از ۱۴۰ واحد راکد به چرخه تولید بازگشته و شاهد تحقق ۱۱۰ درصدی اشتغال در استان بودیم.

وی با اشاره به اینکه میاندوآب جزو شهرهای پیشران کشاورزی در استان است، گفت: تقویت زیرساخت‌های کشاورزی و اقتصادی، تکمیل مکانیزاسیون، بهره‌وری مصرف آب نیز در بالابردن راندمان اثرگذار خواهد بود.

معتمدیان با بیان اینکه میاندوآب شاهراه ارتباطی است، اظهار کرد: تمرکز بر انجام فراوری محصولات کشاورزی، جلوگیری از خام‌فروشی از فرصت‌های ایجاد اشتغال است.

استاندار آذربایجان غربی افزود: هم چنین باتوجه‌به موقعیت میاندوآب، با پیگیری‌های نماینده مردم در مجلس به دنبال ایجاد شهرک لجستیکی و توزیع‌کننده در جنوب استان باشیم.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.