۱۲ فروردین از درخشان‌ترین ایام الله تاریخ انقلاب اسلامی است
11 فروردین 1402 - 15:54
شناسه : 306706
2
امام جمعه میاندوآب: امام جمعه میاندوآب گفت: روز 12 فروردین، روز جمهوری اسلامی، از ایام الله است و باید آن را گرامی بداریم.
پ
پ

به گزارش زرین خبر، حجت الاسلام والمسلمین حمید حسن زاده در خطبه‌های نماز جمعه این هفته میاندوآب با اشاره به فرارسیدن روز ۱۲ فروردین، روز جمهوری اسلامی، اظهار کرد: روز جمهوری اسلامی، از ایام الله است و باید آن را گرامی بداریم.

امام جمعه میاندوآب با بیان اینکه در هیچ کجای دنیا، انقلابی پیدا نمی شود که بعد از پیروزی خود را در معرض رای مردم بگذارد، افزود: ولی انقلاب اسلامی ایران به رای مردم گذاشته شد و در ۱۲ فروردین ۵۸ بیش از ۹۸ درصد مردم به آن رای “آری”دادند.

وی با بیان اینکه دشمنان همواره به دنبال سیاه نمایی علیه نظام و انقلاب اسلامی هستند، گفت: ما وجود برخی مشکلات را کتمان نمی کنیم اما دستاوردهایی داریم که باید آنها را گفت و تبیین کرد.

حسن زاده تصریح کرد: ایجاد نظام ولایی و مردم سالاری دینی از جمله مهم ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

امام جمعه میاندواب اظهار کرد: در نظام اسلامی، همه مسئولان نظام به صورت مستقیم یا غیرمستقیم توسط مردم انتخاب می شوند و رای مردم در همه صحنه ها تاثیرگذار است.

وی استقلال را از دیگر دستاوردهای انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: ما قبل از انقلاب اسلامی، استقلال نداشتیم اما امروز به برکت انقلاب اسلامی قدرت نفوذ جمهوری اسلامی ایران را نه تنها در خاورمیانه بلکه در اقصی نقاط دنیا شاهد هستیم و ایران به قدرت بین المللی و قطب جدید در دنیا تبدیل شده است و دشمنان در اظهارات خود به آن معترف هستند.

حسن زاده به گسترش معنویت و اخلاق در جامعه به برکت انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: امروز به برکت انقلاب اسلامی، آزادی بیان را در جامعه شاهد هستیم و در کنار آن رشد علمی و فناوری، پزشکی،فضایی و غیره در دنیا حرف برای گفتن داشته و بلکه در بسیاری قطب دنیا هستیم.

امام جمعه میاندوآب تصریح کرد: باید همبستگی و اتحاد خود را حول محور ولایت حفظ کرده و از شعارها و مبانی انقلاب غلفت نکنیم.

وی در ادامه خطبه های نماز جمعه این هفته میاندوآب با تاکید بر اینکه نباید همه امورات متمرکز به مرکز استان یا کشور باشند، اظهار کرد: از مسئولان کشوری و استانی درخواست داریم تا به مسئولان شهرستانی اختیار دهند تا گره گشای مشکلات شهرستان باشند مثلا اکنون چند ساختمان دولتی در میاندوآب در حال تخریب است ولی چند اداره دیگر ساختمانی ندارند و تصمیم گیری در این رابطه در شهرستان باید باشد نه استان یا مرکز کشور.

حسن زاده در ادامه افزود: مردم میاندوآب، انقلابی و ولایی بوده و شایسته این شهر و مردم آن نیست که ادارات با سرپرست اداره شوند بلکه این شهر باید مسئولین قوی و انقلابی و جهادی داشته باشند تا شهر توسعه یابد.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.