حذف ارز ترجیحی به نفع مردم است/ دولت باید تدابیر لازم را اتخاذ کند
15 اردیبهشت 1401 - 8:50
شناسه : 300201
12
کارشناس بازار سرمایه و مسائل اقتصادی: کارشناس بازار سرمایه و مسائل اقتصادی گفت: به طور کلی حذف ارز ترجیحی به نفع مردم بوده و سود آن به جای جیب دلالان به جیب خود مردم می رود.
پ
پ

میلاد وحیدی در گفت و گو با خبرنگار زرین خبر با اشاره به ارز ترجیحی، اظهار کرد: سیستم چند نرخی ارز منجر به عدم شفافیت در مسائل مالی و ایجاد رانت می‌شود و در ارز ۴۲۰۰ تومانی  نیز عدم شفافیت و رانت وجود دارد.

این کارشناس بازار سرمایه و مسائل اقتصادی با بیان اینکه چند نرخی بودن، همواره منشا رانت و فساد بوده است، افزود: در گذشته قرار بود ارز ۴۲۰۰ تومانی برای تأمین کالاهای اساسی اختصاص یابد، اما آنطور که در اخبار نیز شنیدیم و خواندیم، با این ارز کالاهای غیراساسی نیز وارد کشور شده است.

وی گفت: بیشتر از آنکه مردم از ارز دولتی منتفع شوند، دلالان، رانت‌خواران و واسطه‌گران از آن بهره‌مند شدند و سود آن بیشتر از جیب مردم به جیب رانت خواران می رفت.

وحیدی در ادامه با بیان اینکه دولت باید این رانت را از بین می برد، تصریح کرد: حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی هرچند سبب افزایش قیمت برخی کالاها خواهد شد ولی در این راستا و برای کاهش فشار بر مردم باید تدابیر لازم از سوی دولت اتخاذ شده و یارانه جبرانی به مردم پرداخت شود.

این کارشناس بازار سرمایه و مسائل اقتصادی اظهار کرد: به طور کلی این موضوع به نفع مردم بوده و سود آن به جای جیب دلالان به جیب خود مردم می رود.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.