۹۸٫۳ درصد جمعیت میاندوآب از نعمت سواد بهره‌مند هستند
۱۶ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۰
شناسه : 312956
4
معاون مدیرکل و مدیر آموزش‌وپرورش میاندوآب: معاون مدیرکل و مدیر آموزش‌وپرورش میاندوآب گفت: بر اساس آخرین آمار ۹۸.۳ درصد جمعیت میاندوآب از نعمت سواد بهره‌مند هستند.
پ
پ

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی زرین خبر، رستم وکیلی امروز در جلسه شورای پشتیبانی نهضت سوادآموزی و انسداد بی‌سوادی در میاندوآب که امروز در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت نهضت سوادآموزی در میاندوآب، اظهار کرد: بر اساس آخرین آمار ۹۸.۳ درصد جمعیت میاندوآب از نعمت سواد بهره‌مند هستند.

معاون مدیرکل و مدیر آموزش‌وپرورش میاندوآب با اشاره به فعالیت کلاس‌های سوادآموزی در سطح شهرستان، افزود: بر اساس آمار موجود؛ شهرستان میاندوآب جایگاه دوم استان را پس از شهرستان نقده در بحث انسداد بی‌سوادی کسب کرده است.

وی با تأکید بر همکاری برای رفع کامل بی‌سوادی، گفت: همه باید برای رفع کامل باسوادی در جامعه دغدغه و برنامه داشته باشیم.

آموزش‌وپرورش جایگاه مهمی در جامعه دارد

معاون استاندار و فرماندار ویژه میاندوآب نیز در این جلسه با بیان اینکه در بحث انسداد بی‌سوادی جایگاه خوبی داریم، اظهار کرد: شهرستان میاندوآب در بحث انسداد بی‌سوادی جایگاه خوبی دارد؛ ولی نباید به این وضعیت نیز اکتفا کرد.

محمدرضا رضایی افزود: باید با ارائه راهکارهای لازم و مناسب، وضعیت موجود را به وضعیت مطلوب و ایده‌آل برسانیم و این موضوع باید با جدیت دنبال شود.

وی با اشاره به اینکه آموزش‌وپرورش نقش و جایگاه مهمی در جامعه دارد، گفت: جامعه‌ای که توجه کافی به آموزش‌وپرورش نداشته باشد، شایسته زندگی نیست.

معاون استاندار و فرماندار ویژه میاندوآب به ارتباط سواد و توسعه پایدار اشاره کرد و افزود: آموزش‌وپرورش زیربنای توسعه بوده و مهم‌ترین موضوع در بحث دستیابی به توسعه پایدار، ریشه‌کنی بی‌سوادی و آموزش باکیفیت است.

رضایی با بیان اینکه حرکت به سمت نهادینه‌کردن نیاز آموزش در جامعه در بحث انسداد بی‌سوادی مقوله‌ای مهم است، اظهار کرد: افراد جامعه باید به این باور برسند که در دنیای امروز حضور در جامعه نیازمند سواد است.

وی با تأکید بر اینکه افزایش سطح سواد به‌ویژه در عصر کنونی سبب کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود، تصریح کرد: اگر طالب ارتقای فرهنگ و کاهش آسیب‌های اجتماعی هستیم باید باور داشته باشیم آموزش، سطح معلومات و سواد اجتماعی باید به حدی برسد که مشکلات اجتماعی قابل‌درک عموم باشد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه میاندوآب با تأکید بر همکاری کامل ادارات و نهادهای مختلف با آموزش‌وپرورش در خصوص رفع کامل بی‌سوادی، افزود: از مدیران ادارات انتظار داریم ضمن همکاری کامل با آموزش‌وپرورش، در خصوص سوادآموزی هرآنچه که در توان دارند حتی بیشتر از توان خود نیز اقدام کنند.
در ادامه این جلسه هر یک از اعضا ضمن ارائه گزارش، نکته نظرات خود را در خصوص محور و موضوع جلسه بیان کردند.

انتهای خبر/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.