920 نفر در مساجد میاندوآب معتکف شدند
۰۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۰:۰۱
شناسه : 315356
5
رئیس اداره تبلیغات اسلامی میاندوآب: رئیس اداره تبلیغات اسلامی میاندوآب گفت: در مراسم معنوی اعتکاف امسال در میاندوآب، چهاربرج و بکتاش حدود ۹۲۰ نفر برادر و خواهر معتکف شدند.
پ
پ

حجت‌الاسلام رحیم خیری در گفتگو با خبرنگار گروه فرهنگی پایگاه خبری تحلیلی «زرین خبر» با اشاره به آغاز ایام البیض و مراسم معنوی اعتکاف، اظهار کرد: مراسم معنوی اعتکاف با حضور برادران، خواهران از اقشار مختلف اعم از طلاب؛ دانش‌آموزان و خواهران در مساجد شهری و روستایی معین هم‌زمان با سراسر کشور از ۱۳ رجب شروع شده است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی میاندوآب افزود: امسال ۹۲۰ نفر خواهر و برادر در میاندوآب، چهاربرج و بکتاش در مساجد معتکف شدند.

وی با اشاره به اینکه از این تعداد ۲۲۰ نفر خواهر و برادر در چهاربرج، ۱۱۲ نفر در بکتاش و ۵۵۸ نفر خواهر و برادر نیز در مساجد میاندوآب معتکف شده‌اند، گفت: هم چنین ۶۶۷ نفر از معتکفان را خواهران و ۲۵۳ نفر را برادران تشکیل می‌دهند.

خیری با بیان اینکه شعار امسال آیین معنوی اعتکاف، «اعتکاف، معنویت تمدن‌ساز» است، گفت: امسال توجه ویژه‌ای به قشر دانش‌آموز شده و در این راستا نیز بیش از ۶۰۰ نفر از معتکفان را دانش‌آموزان تشکیل می‌دهند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی میاندوآب با بیان اینکه عمل مستحبی و نورانی اعتکاف در ماه رجب سبب آرامش بیشتر انسان و تقرب به پروردگار متعال می‌شود، تصریح کرد: باید از فرصت ماه رجب به بهترین نحو استفاده کرد و این روزها را قدر بدانیم.

وی اظهار کرد: امسال در ایام اعتکاف مسجد جامع میاندوآب میزبان طلاب و دانش‌آموزان، مسجدالنبی (ص) میزبان آقایان، مسجد حضرت فاطمه زهرا (س) میزبان خواهران و دانش‌آموزان و مسجد علی ابن ابی‌طالب (ع) نیز میزبان دانش‌آموزان بوده و در چهاربرج و بکتاش نیز مساجد معین میزبان معتکفان هستند.

خیری با بیان اینکه تمامی تمهیدات لازم برای اجرای آئین اعتکاف در میاندوآب، چهاربرج و بکتاش اندیشیده شده است، افزود: اجرای برنامه‌های مناجات، قرائت دعاهای وارده در ماه رجب، زیارت‌نامه، ختم قرآن کریم، سخنرانی، مدیحه‌سرایی، مراسم جشن میلاد حضرت علی (ع)، مراسم عزاداری حضرت زینب کبری (س)، جلسات پرسش‌وپاسخ، تشکیل حلقه‌های معرفتی و بیان احکام از جمله برنامه‌های فرهنگی اجرایی در مراسم اعتکاف امسال هستند.

معتکفان از شب سیزدهم رجب تا اذان مغرب روز شنبه هفتم بهمن در این مساجد حاضر خواهند بود و آئین معنوی اعتکاف را برگزار می‌کنند.

 

انتهای خبر/

 

 

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.