سه شنبه, ۹ خرداد , ۱۴۰۲ 11 ذو القعدة 1444 Tuesday, 30 May , 2023 ساعت ×
۹۲ نفر به جمع بیمه شدگان صندوق اعتباری هنر در میاندوآب اضافه شد
02 فروردین 1402 - 18:45
شناسه : 306527
0
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میاندوآب: رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میاندوآب گفت: در سال ۱۴۰۱، ۹۲ نفر از اهالی فرهنگ و هنر این شهرستان به آمار بیمه شدگان در صندوق اعتباری هنر اضافه شده است.
پ
پ

محمود نیک‌مرام در گفت و گو با خبرنگار زرین خبر با بیان اینکه در سال گذشته، ۹۲ نفر از اهالی فرهنگ و هنر این شهرستان به آمار بیمه شدگان در صندوق اعتباری هنر اضافه شده است، اظهار کرد: از این تعداد ۵۴ نفر فقط اسفند ماه به جمع بیمه شدگان صندوق اعتباری هنر پیوستند.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میاندوآب افزود: براساس توافق میان سازمان تامین‌اجتماعی و وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی، هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران واجد شرایط پس از عضویت در صندوق و معرفی از سوی معاونت های تخصصی مربوطه یا ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها و شهرستان ها با دریافت و ارائه معرفی ‌نامه صندوق اعتباری هنر بیمه تأمین‌اجتماعی می‌شوند.

وی گفت: اعضای صندوق هنر می توانند علاوه بر برخورداری از حمایت‌های مربوط به بیمه صاحبان حرفه‌ها و مشاغل آزاد، شامل فوت و بازنشستگی، از کمک ویژه وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی معادل ۱۰ درصد حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار در هر سال بابت حق بیمه ماهانه خود برخوردار شوند.

نیک‌مرام تصریح کرد: بر همین اساس و در راستای حل مشکل بیمه هنرمندان و نویسندگان و فعالان قرآنی از هنرمندان و اهالی فرهنگ، هنر و رسانه در آستانه سال جدید ۵۴ نفر به سازمان تامین اجتماعی معرفی شدند که با احتساب نفرات معرفی شده در طول سال، ۹۲ نفر به جمع بیمه شدگان صندوق اعتباری هنر در این شهرستان افزوده شده است.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میاندوآب اظهار کرد: در حال حاضر بیش از ۲۵۰ نفر از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه شهرستان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند و بیش از ۶۵۰ نفر عضو صندوق اعتباری هنر هستند و از خدمات آن استفاده می کنند.

وی گفت: همچنین بیش از ۱۰۰ نفر از اهالی فرهنگ و هنر رسانه شهرستان از سایر خدمات صندوق اعتباری هنر مثل کمک های بلاعوض فرزند آوری و ازدواج پنج میلیون تومانی، تسهیلات فرزند آوری و ازدواج ۳۰ میلیون تومانی با کارمزد ۲ درصد، دریافت وام ضروری و معیشت استفاده نمودند.

نیک‌مرام افزود: ۲۵ نفر از اعضای صندوق اعتباری هنر و هنرمندان این شهرستان از کمک مستمری ثابت ماهانه برخودار هستند.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میاندوآب اظهار کرد: سال گذشته ۹۶ فقره هنر کارت به اصحاب فرهنگ و هنر رسانه شهرستان تحویل داده شده و بیش از ۱۰۰ نفر از خدمات بیمه تکمیلی صندوق اعتباری هنر بهره مند هستند که از کمک ویژه وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی معادل ۷۰ درصد و بقیه ۳۰ درصد توسط هنرمندان پرداخت شده است، استفاده نمی کنند.

وی افزود: همچنین ۳۰ فقره درخواست تسهیلات نیز در حال تعیین و تخصیص اعتبار است.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.