۸۵ هزار جلد کتاب در کتابخانه‌های میاندوآب نگهداری می‌شود
۲۷ آبان ۱۴۰۲ - ۸:۱۰
شناسه : 313128
2
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی میاندوآب: رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی میاندوآب گفت: در کتابخانه‌های عمومی این شهرستان بیش از ۸۵ هزار جلد کتاب نگهداری می‌شوند که مردم می‌توانند از آنها بهره‌مند شوند.
پ
پ

رامین وحدانی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی زرین خبر، اظهار کرد: شهرستان میاندوآب دارای هفت باب کتابخانه عمومی و مشارکتی بوده که از این تعداد پنج باب کتابخانه عمومی نهادی و دو باب کتابخانه عمومی مشارکتی است.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی میاندوآب افزود: در کتابخانه‌های عمومی این شهرستان بیش از ۸۵ هزار جلد کتاب نگهداری می‌شوند.

وی با اشاره به عضویت سه هزار و ۶۰۹ نفر در کتابخانه‌های عمومی میاندوآب، گفت: در هشت‌ماهه نخست امسال ۱۰ هزار و ۸۰۰ جلد کتاب توسط اعضاء و مراجعین به کتابخانه‌های عمومی میاندوآب به امانت گرفته شده است.

وحدانی با بیان اینکه در راستای ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی در جامعه اقدامات بسیاری انجام‌گرفته است، تصریح کرد: در هشت‌ماهه نخست امسال، ۱۳۱ مورد برنامه فرهنگی از جمله معرفی و جمع‌خوانی کتاب، رونمایی، نقد و بررسی کتاب، اعزام کاروان‌های کتاب‌خوانی به مناطق حاشیه شهر و روستاهای شهرستان، برگزاری نشست‌های ادبی و مسابقات کتاب‌خوانی، نقاشی و رنگ‌آمیزی، قصه‌گویی برای کودکان، برگزاری نشست‌های کتاب‌خوان مدرسه‌ای، برگزاری نشست‌های تخصصی در مناسبت‌های مختل، برگزاری مسابقه بزرگ جشنواره رضوی توسط کتابخانه‌های عمومی شهرستان انجام گرفتند.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی میاندوآب افزود: به مناسبت هفته کتاب، کتاب‌خوانی نیز امسال بیش از ۴۰ مورد برنامه فرهنگی تدارک‌دیده‌شده است که توسط کتابخانه‌های عمومی شهرستان انجام می‌شود.

وی اظهار کرد: بازدید دانش‌آموزان مدارس شهرستان از کتابخانه‌های عمومی، اعزام کاروان‌های کتاب‌خوانی به مناطق حاشیه شهر و روستاهای شهرستان، اجرای برنامه‌های متنوع مانند قصه‌گویی و جمع‌خوانی کتاب و نشست‌های کتاب‌خوان مدرسه‌ای، برگزاری مسابقات کتاب‌خوانی، جلسه مشاوره و معرفی کتاب برای کارکنان اداره بهزیستی شهرستان، جلسه نقد و بررسی کتاب با حضور نویسنده محترم کتاب، بازدید از انتشارات شهرستان، برگزاری مسابقه نگارش بهترین جمله انگیزشی در مورد کتاب از جمله این برنامه‌ها هستند.

انتهای خبر/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.