۳ کارخانه تولید رب، با ظرفیت ۷۲۰۰ تن در میاندوآب فعالیت دارد
۲۹ مرداد ۱۴۰۲ - ۹:۱۹
شناسه : 310707
7
معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب: معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب گفت: سه کارخانه تولید رُب، در مجموع با ظرفیت سالانه هفت هزار و ۲۰۰ تن، در زمینه خرید محصول تولیدی گوجه‌فرنگی کاران و تولید رُب در این شهرستان فعالیت می‌کند.
پ
پ

رضا مقدم در گفتگو با خبرنگار زرین خبر با اشاره به اهمیت بخش کشاورزی در میاندوآب، اظهار کرد: امسال یک هزار و ۱۵۰ هکتار از اراضی شهرستان میاندوآب به محصول گوجه‌فرنگی اختصاص‌یافته بود.

معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب با اشاره به تولید ۷۵ هزار تن محصول گوجه‌فرنگی از اراضی کشاورزی این شهرستان، افزود: لذا برنامه‌ریزی اصولی برای جذب و خرید محصول تولیدی گوجه‌فرنگی کاران یک امر ضروری و مهم است.

وی با بیان اینکه سه کارخانه تولید رب در میاندوآب فعالیت می‌کنند، گفت: مجموع ظرفیت این کارخانه‌ها هفت هزار و ۲۰۰ تن بوده و در زمینه خرید محصول تولیدی گوجه‌فرنگی کاران و تولید رُب فعالیت دارند.

مقدم به بازدید از کارخانه‌های تولید رب به همراه اعضای کارگروه رفع موانع تولید شهرستان میاندوآب اشاره و تصریح کرد: هدف از این بازدید نظارت بر روند خرید محصول گوجه‌فرنگی کشاورزان منطقه باتوجه‌به فصل برداشت این محصول، گفت‌وگو با کارخانه‌داران رُب شهرستان جهت جلب مشارکت آنها برای عقد قرارداد خرید محصول با گوجه‌فرنگی کاران در سال‌های آتی و ارزیابی کیفیت رُب تولیدی این کارخانه‌های بود.

معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب اظهار کرد: نبود خرید تضمینی محصول تولیدی گوجه‌فرنگی کاران باعث افزایش دلالان و واسطه‌گران، نوسانات قیمت این محصول در بازار و متضرر شدن کشاورزان می‌شود.

وی هم چنین خواستار جذب سرمایه‌گذار جهت راه‌اندازی صنایع تبدیلی و کارخانه‌های رب جدید در شهرستان در راستای جذب محصول تولیدی گوجه‌فرنگی کاران میاندوآب شد.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.