۲۳ کشاورز و تولیدکننده میاندوآبی، نمونه ملی و استانی شدند
04 مهر 1402 - 8:00
شناسه : 311593
2
معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب: معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب از انتخاب 23 نفر از فعالان بخش کشاورزی در این شهرستان به‌عنوان تولیدکنندگان برتر در سطح ملی و استانی خبر داد.
پ
پ

رضا مقدم در گفتگو با خبرنگار زرین خبر با اشاره به انتخاب و معرفی نمونه‌های برتر بخش کشاورزی، تصریح کرد: شهرستان میاندوآب با ۲۳ نفر تولیدکننده برتر و نمونه ملی و استانی در بخش کشاورزی، بعد از ارومیه بیشترین تعداد تولیدکنندگان برتر را دارد.

معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب با اشاره به اینکه در دو سال گذشته ۱۶۶ کشاورز در سطح استان به‌عنوان نمونه منتخب استانی و ملی انتخاب شده‌اند، افزود: پس از ارزیابی و بررسی کارگروه انتخاب نمونه‌های برتر کشاورزی، ۱۳ کشاورز میاندوآبی در سطح استان و یک تولیدکننده در سطح ملی در سال ۱۴۰۱-۱۴۰۰ به‌عنوان نمونه انتخاب شده‌اند.

وی گفت: هم چنین ۱۰ کشاورز میاندوآبی نیز در سال ۱۴۰۲-۱۴۰۱ به‌عنوان نمونه استانی انتخاب شده‌اند.

مقدم تصریح کرد: تولیدکنندگان برتر این شهرستان در زمینه‌های زنجیره یکپارچه تولید و عرضه گوشت مرغ، نهال کار باغی، تولیدکننده گندم آبی، جو آبی، کلزا، یونجه، ذرت علوفه‌ای، زعفران، سبزی و صیفی، محصولات گلخانه‌ای، گردو، زراعت چوب، اجرای سایت‌های جامع الگویی، شرکت خدمات مشاوره‌ای، صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی، زن کارآفرین نمونه، نظام صنفی کارهای کشاورزی، صنایع تبدیلی تولید پنیر پیتزا، واحد جوجه‌کشی، اجرای سیستم آبیاری موضعی نوار تیپ، مشارکت در احداث و بهسازی سازه‌ها و تأسیسات آبیاری، موفق به کسب رتبه برتر شدند.

معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب با تأکید بر استفاده از روش‌های نوین و الگوگیری از روش‌های تولیدکنندگان برتر، گفت: ارائه توانمندی‌ها و الگوسازی در بخش کشاورزی باهدف پیروی سایر بهره‌برداران و نیز استفاده از روش‌های موفقیت کشاورزان برتر از جمله اهداف شناسایی، انتخاب و معرفی تولیدکنندگان برتر است.

وی هم‌چنین با بیان اینکه کشاورزی اساس فعالیت‌های اقتصادی و تأمین‌کننده شغل و درآمد بیش از ۶۱ درصد جمعیت شهرستان میاندوآب است، اظهار کرد: ۲۳ هزار بهره‌بردار در بخش کشاورزی این شهرستان در عرصه تولید محصولات کشاورزی فعالیت می‌کنند.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.