۱۲ فروردین روز تحقق شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی
11 فروردین 1402 - 8:16
شناسه : 306697
6
در روز دوازدهم فروردین، شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی ملت ایران به بار نشست و “جمهوریت” و”اسلامیت” با رای “آری” مردم در پای صندوق های رای متبلور شد.
پ
پ

به گزارش زرین خبر،۱۲ فروردین، روز جمهوری اسلامی یکی از مهم ترین روزهای و تعیین کننده ترین روزهای تاریخ انقلاب اسلامی و یادآور حماسه پرشکوه ملت بزرگ ایران است که بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی(ره) در پیامی به ملت ایران، ۱۲ فروردین را روز عید نامیدند.

مردم مسلمان ایران با انقلاب اسلامی، نظامی می خواستند که متکی به رای مردم بوده و ارزش های الهی و قرآنی در تمامی شئون حاکمیت آن جاری شود که این امر در نظام جمهوری اسلامی محقق می شد و در واقع در روز دوازدهم فروردین، شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی ملت ایران به بار نشست و با رای ۹۸ درصدی به جمهوری اسلامی بارقه ای از امید در دل محرومان و مستضعفان درخشید.

در ۱۲ فروردین ۵۸ “جمهوریت” و”اسلامیت” با رای “آری” مردم در پای صندوق های رای متبلور شد و مردم خواست خود برای حاکم شدم ارزش های دینی و اسلامی در جامعه را اعلام کرده و نظام جمهوری اسلامی ایران استقرار یافت.

شعار انقلاب ما “استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی” بود و انقلاب اسلامی ایران، بود که استقلال و آزادی را در این کشور نهادینه کرد و علاوه بر این که تحولات داخلی به دنبال داشت، تغییراتی در نظام بین الملل ایجاد و گفتمان جدیدی را به دنیا معرفی کرد.

امروز ما در جمهوری اسلامی شاهد تحقق مردم سالاری دینی هستیم که در هیچ کجای دنیا نظیری ندارد و این را با برگزاری حدود ۴۰ انتخابات مختلف اعم از ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و شوراهای شهر و روستا و مجلس خبرگان، در طول عمر با برکت انقلاب اسلامی شاهد بوده اند و همواره مردم ایران اسلامی نیز با حضور پرشور خود در این انتخابات مهر تایید دیگری بر پای نظام جمهوری اسلامی زده و با تجدید پیمان با آرمان های معمارکبیر انقلاب اسلامی و شهیدان به خون خفته خود، بار دیگر بر حفظ این ارزش ها پای می فشارد و روز «جمهوری اسلامی» را به عنوان یکی از ماندنی ترین روزهای تاریخی این سرزمین، گرامی می دارند.

میم. پ

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.