11 کشاورز و تولید کننده میاندوآبی، نمونه استانی و کشوری شدند
30 دی 1396 - 9:00
شناسه : 270659
5

معاون سازمان و مدیرجهاد کشاورزی میاندوآب از انتخاب 11 نفر از فعالان بخش کشاورزی در این شهرستان به عنوان نمونه ملی و استانی خبر داد.

پ
پ

علی دیانتی در گفت و گو با خبرنگار زرین خبر با اعلام این خبر گفت: شهرستان میاندوآب با 11 نفر نمونه استانی و ملی در بخش کشاورزی،  بعد از ارومیه بیشترین تعداد تولید کنندگان برتر استانی را دارد.

معاون سازمان و مدیرجهاد کشاورزی میاندوآب اظهار کرد: این کشاورزان و تولید کنندگان در بخش های مختلف به عنوان نمونه استانی انتخاب شده و  یک نفر نیز به عنوان تولید کننده ملی انتخاب شده است.

وی با تاکید بر استفاده از روش های نوین و الگوگیری از روش های تولیدکنندگان برتر، افزود: ارائه توانمندی ها و الگوسازی در بخش کشاورزی با هدف پیروی سایر بهره برداران و نیز استفاده از روش های موفقیت کشاورزان برتر از جمله اهداف شناسایی، انتخاب و معرفی تولیدکنندگان برتر هست.

دیانتی با بیان اهمیت بخش کشاورزی در میاندوآب، تصریح کرد: شهرستان میاندوآب در تولید علوفه و نهال در سطح ملی مطرح بوده و یکی از قطب های مهم دامپروری استان آذربایجان غربی است.

معاون سازمان و مدیرجهاد کشاورزی میاندوآب گفت: شهرستان میاندوآب دارای 82  هزار هکتار اراضی کشاورزی شامل 52 هزار هکتار آبی و 30 هزار هکتار اراضی دیم بوده و بیش از 50 نوع محصول زراعی و باغی در این شهرستان تولید می شود.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.