۸۰۰ میلیون مترمکعب از حقابه “دریاچه ارومیه” تأمین شده است
20 خرداد 1402 - 17:25
شناسه : 308781
1
معاون محیط زیست دریایی و تالاب‌های سازمان حفاظت محیط زیست گفت: امسال حدود ۸۰۰ میلیون متر مکعب تأمین شده است.
پ
پ

به گزارش زرین خبر، مجتبی ذوالجودی؛ معاون محیط زیست دریایی و تالاب‌های سازمان حفاظت محیط زیست امروز در نشست خبری سازمان حفاظت محیط زیست درباره آخرین شرایط دریاچه ارومیه اظهار کرد: امسال حدود ۸۰۰ میلیون مترمکعب تأمین شده است. مهم‌ترین قسمت آبگیری دریاچه، آبگیری تالاب‌های اقماری بود که ما توانستیم وزارت نیرو را مجاب کنیم که حقابه اینها را پرداخت کند. پیش‌بینی ما این است که شرایط دریاچه بهتر از قبل شود.

بیمه حیات‌وحش برای گونه‌های خاص برقررار شد

در ادامه حسن اکبری، معاون محیط طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست درخصوص گونه‌های پلنگ ایرانی و خرس قهوه‌ای بیان کرد: دیده شدن پلنگ از این نظر که هنوز در کشور وجود دارد، خبر خوبی است اما در خصوص خرس و پلنگ حضور مردم در زیستگاه‌ها ایجاد نگرانی می‌کند. خوشبختانه امسال بحث بیمه حیات وحش اجرا شد و اگر حیات وحش ما از جمله خرس و پلنگ به مزارع، زمین‌های کشاورزی یا دام‌ها آسیبی بزنند، خسارت آن پرداخت خواهد شد و این موضوع  تعارضات را کاهش خواهد داد.

المپیک جهانی محیط‌بانان برگزار می‌شود

در پایان نورالله مرادی؛ معاون مشارکت‌های مردمی و سخنگوی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: ما همه تلاش‌مان را می‌کنیم تا این دولت محیط زیستی‌ترین دولت پس از انقلاب باشد. ما تلاش می‌کنیم تا ایده‌های جهانی برای حفاظت از محیط زیست مطرح کنیم و در این راستا ۵ مورد را مدنظر قرار دادیم.

وی افزود: ما ۵ ایده را طراحی کردیم که نخستین ایده المپیک محیط‌بانی بود که نخستین دوره آن را امسال برگزار خواهیم کرد. این المپیک به محیط‌بانان هویت می‌بخشد و مؤثر است. مورد دوم، استفاده واقعی از هنر بود؛ در ادوار پیشین از هنر استفاده ابزاری می‌شد در حالی که بیان و زبان هنر موثرترین روش آموزش است به همین دلیل جایزه هنر و محیط زیست استاد فرشچیان را طراحی کردیم.

سخنگوی سازمان حفاظت محیط زیست خاطرنشان کرد: ما می‌خواهیم عدالت فرهنگی را در خصوص محیط زیست اعمال کنیم و در این راستا در استان سیستان و بلوچستان جایزه محیط زیستی تئاتر خیابانی هامون را راه‌اندازی کردیم که می‌تواند به فرهنگ‌سازی در حوزه محیط زیست منجر شود. ما با تلفیق ورزش و محیط زیست جایزه بین‌المللی محیط زیست و ورزش را برگزار خواهیم کرد.

*تسنیم

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.