شنبه, ۱۵ بهمن , ۱۴۰۱ 14 رجب 1444 Saturday, 4 February , 2023 ساعت ×
۷۰ هزار راس دام عشایر آذربایجان غربی به صورت تضمینی خریداری می‌شود
19 مهر 1400 - 8:00
شناسه : 296756
4
مدیرکل امور عشایر آذربایجان غربی: مدیرکل امور عشایر آذربایجان غربی گفت: دولت، شرکت پشتیبانی امور دام را موظف کرده تا دام مازاد و غیرمولد عشایر را خریداری کند که سهم آذربایجان غربی خرید ۷۰ هزار راس دام مازاد و غیرمولد عشایر استان تعیین شده است.
پ
پ

علی ناجی  در گفت و گو با خبرنگار زرین خبر حاشیه همایش گرامیداشت روز ملی روستا و عشایر در میاندوآب با بیان اینکه دولت برای رفع مشکلات عشایر و روستائیان گام هایی برداشته است، اظهار کرد: برای جبران کمبود علوفه و نهاده‌های دامی دولت برنامه‌هایی از جمله تامین ارز مورد نیاز برای واردات نهاده‌های دامی با ارز یارانه‌ای را در دستور کار قرار داده و در این راستا در سال گذشته ۳۵ هزار تن انواع نهاده دامی بین عشایر استان توزیع شد.

مدیرکل امور عشایر آذربایجان غربی افزود: در شش ماهه نخست امسال نیز ۲۱ هزار تن انواع نهاده دامی برای جبران کمبود علوفه و نهاده‌های دامی توسط دولت تامین و در بین عشایر توزیع شده است و این تلاش ها نیز ادامه دارد.

وی گفت: برای رفع مشکل دام مازاد عشایر و حفظ دام مولد نیز دولت خرید تضمینی دام و هم مجوز صادرات یک میلیون راس دام به کشورهای حاشیه خلیج فارس را در دستور کار قرار داده است.

ناجی با اشاره به اینکه سهم آذربایجان غربی خرید ۷۰ هزار راس دام مازاد و غیرمولد عشایر استان تعیین شده است، تصریح کرد: در ازای هر کیلوگرم دام زنده ای که به صورت تضمینی خریداری می‌شود، سه کیلوگرم‌ نهاده دامی نیز با قیمت یارانه‌ای تحویل دامداران می شود.

مدیرکل امور عشایر آذربایجان غربی با اشاره به اینکه بیش از۲۰ هزار خانوار عشایری با جمعیتی بالغ بر بیش از ۱۰۰ هزار نفر در آذربایجان غربی وجود دارد، اظهار کرد: شهرستان خوی، ماکو، ارومیه، پیرانشهر، میاندوآب‌ و اشنویه بیشترین جمعیت عشایری استان را در خود شامل می شوند.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.