۱۰۰ سیاره فراخورشیدی جدید کشف شد
۱۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۱۹
شناسه : 321135
1
دانشمندان فهرست جدیدی از سیارات فراخورشیدی را منتشر کرده‌اند که شامل بیش از ۱۰۰ سیاره فراخورشیدی است که در خارج از منظومه شمسی ما وجود دارند. این فهرست با استفاده از داده‌های تلسکوپ فضایی TESS ناسا و رصدخانه W. M. Keck ایجاد شده است.
پ
پ

به گزارش خبرنگار گروه علمی پایگاه خبری تحلیلی «زرین خبر»، دانشمندان فهرست جدیدی از سیارات فراخورشیدی را منتشر کرده‌اند که شامل بیش از ۱۰۰ سیاره فراخورشیدی است که در خارج از منظومه شمسی ما وجود دارند. این فهرست با استفاده از داده‌های تلسکوپ فضایی TESS ناسا و رصدخانه W. M. Keck ایجاد شده است.

این فهرست شامل اطلاعاتی در مورد شعاع، جرم، چگالی و دمای هر سیاره است. این اطلاعات به دانشمندان کمک می‌کند تا بفهمند سیارات از چه چیزی ساخته شده و چگونه شکل گرفته‌اند.

این کشف جدید گامی مهم در درک ما از سیارات فراخورشیدی است. این نشان می‌دهد که تنوع زیادی از سیارات در کهکشان ما وجود دارد و برخی از آنها ممکن است شرایط لازم برای پشتیبانی از حیات را داشته باشند.

تاکنون، غول‌های گازی رایج‌ترین نوع سیاره‌های فراخورشیدی کشف‌شده بوده‌اند، چرا که به دلیل اندازه‌ بزرگشان، یافتن آنها از فواصل دور آسان‌تر است. با این حال، به دلیل کوچکی ذاتی، شناسایی سیاراتی به اندازه زمین در منظومه‌های ستاره‌ای دوردست دشوارتر بوده و در نتیجه، فراوانی آنها تا حد زیادی ناشناخته باقی مانده است.

دسته دیگری از سیارات که به نظر می‌رسد در کهکشان ما رایج هستند، “زیر نپتون‌ها” نام دارند. این سیارات که از نپتون کوچکتر اما از زمین بزرگتر هستند، به نظر می‌رسد فراوان‌ترین نوع سیاره در کهکشان ما باشند، با این حال، در منظومه شمسی خودمان هیچ نمونه‌ای از آنها وجود ندارد.

هر بار که سیاره جدیدی کشف می‌شود، به ما یادآوری می‌شود که جهان ما چقدر متنوع است و جایگاه ما در کیهان ممکن است منحصر به فردتر از آن باشد که در حال حاضر تصور می‌کنیم. این فهرست به ما کمک می‌کند تا جایگاه خود را در کیهان و انواع سیارات بیرونی که در آن وجود دارند، بهتر درک کنیم.

 

انتهای خبر/

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.