چهارشنبه, ۶ مهر , ۱۴۰۱ 3 ربيع أول 1444 Wednesday, 28 September , 2022 ساعت ×
پیش بینی تولید ۷۵ هزار تن گندم و ۵۰۰ تن دانه روغنی کلزا از اراضی کشاورزی میاندوآب
07 جولای 2022 - 8:15
شناسه : 301293
3
فرماندار میاندوآب خبر داد؛ فرماندار میاندوآب گفت: با برنامه ریزی های خوبی که بعمل آمده پیش بینی می شود امسال ۷۵ هزار تن گندم و ۵۰۰ تن دانه روغنی کلزا در این شهرستان تولید شود.
پ
پ

علی پیام امروز در گفت و گو با خبرنگار زرین خبر در حاشیه بازدید از مراکز خرید گندم و دانه های روغنی کلزا، گفت: کشاورزی درمیاندوآب یکی از محورهای توسعه اقتصادی است و برداشت محصولات استراتژیکی همچون گندم و کلزا مساله اساسی و حیاتی برای تامین نیاز منطقه و کشور است که نباید نسبت به آن بی تفاوت بود.

معاون استاندار و فرماندار ویژه میاندوآب افزود: با برنامه ریزی های خوبی که بعمل آمده پیش بینی می شود امسال ۷۵  هزار تن گندم در این شهرستان تولید شود.

وی اظهار کرد: از کشاورزان منطقه نیز تقاضا داریم برای رفع کمبود گندم و آرد منطقه محصولات خود را به مراکز خرید تعیین شده تحویل دهند.

پیام هم چنین در بازدید از مراکز خرید محصولات کشاورزی تعاون روستایی با بیان اینکه در سال زارعی جاری بالغ بر ۱۵۰ هکتار از اراضی زراعی شهرستان میاندوآب به کشت محصول کلزا اختصاص یافته است، تصریح کرد: پیش بینی می شود بیش از ۵۰۰ تن کلزا از اراضی زیر کشت این محصول برداشت شود.

فرماندار ویژه میاندوآب اظهار کرد: محصول گندم و کلزای مازاد بر مصرف کشاورزان منطقه توسط مراکز خرید تضمینی به قیمت تضمینی هر کیلوگرم ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان و کلزا به قیمت ۲۳ هزار تومان، از کشاورزان خریداری می شود و هیچ مشکلی در روند خرید تضمینی وجود ندارد.

وی افزود: انتظار داریم کشاورزان منطقه با توجه به محدودیتهای منابع آبی، با استفاده از شیوه های نوین آبیاری تغییر نوع و الگوی کشت را مد نظر قرار دهند تا با تولید مناسب محصولات استراتژیکی همچون گندم و کلزا نیاز کشور به واردات این محصول رفع گردد.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.