«وعده صادق» اثبات اراده ملت ایران بود
۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۰۰
شناسه : 319085
6
امام‌جمعه چهاربرج: امام‌جمعه چهاربرج گفت: عملیات «وعده صادق»، قدرت اراده ملت ایران را به جهانیان اثبات کرد.
پ
پ

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی پایگاه خبری تحلیلی «زرین خبر»، حجت‌الاسلام‌والمسلمین اصغر جلالی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته چهاربرج با اشاره به عملیات «وعده صادق»، اظهار کرد: موضوع اصلی در قضایای اخیر و عملیات «وعده صادق»، اثبات ظهور قدرت اراده ملت ایران و نیروهای مسلح در عرصه بین‌المللی است نه تعداد موشک‌های شلیک شده و یا به هدف اصابت کرده.

امام‌جمعه چهاربرج با بیان اینکه با عملیات «وعده صادق» قدرت، جسارت و شهامتی در دل ملت‌ها جوانه زد، افزود: با این عملیات هیمنه رژیم صهیونیستی جنایت‌کار شکست و به قوت قلبی برای مسلمانانی نیز که اسیر حکام بی‌لیاقت و دنیازده هستند؛ شد.

وی با بیان اینکه اهمیت و تعیین‌کننده بودن رسانه در دنیای امروز، انکارناپذیر است، گفت: امروز جنگ، جنگ رسانه‌ای بوده و در دنیا چالش‌ها و درگیری‌ها چالش‌های رسانه‌ای است و هر کس رسانه قوی‌تر داشته باشد، در اهدافی که دارد موفق‌تر خواهد بود و در بیانات رهبر معظم انقلاب نیز فراوان به موضوع رسانه پرداخته شده است.

جلالی با اشاره به اینکه در موضوع فلسطین، دنیا تکانی خورده است که پیش از این اصلاً سابقه نداشته است، تصریح کرد: این اتفاق در حالی رقم خورده که فلسطینی‌ها در زمینه رسانه، فناوری اطلاعات و حتی در امور روزمره خود دچار محدودیت هستند که در این میان، هم خود فلسطینی‌ها نقش ویژه‌ای داشته‌اند و هم خبرنگارانی که برای رساندن صداهای آنها به دنیا، ازخودگذشتگی کرده‌اند و در وسط میدان جنگ حضور دارند.

زمینه حضور مردم در تمام فرایندهای تولید محقق شود

وی در ادامه با اشاره به شعار سال و اهمیت مشارکت مردم در جهش تولید، گفت: مشارکت مردم در اقتصاد با نگاه بخشی، پروژه‌ای و مهندسی محقق نخواهد شد و باید نگاه زیست‌بومی، فرایندی و بین‌بخشی داشت و به همه گره‌های سیاستی، ساختاری و حکمرانی مانع حضور مردم توجه کرد.

امام‌جمعه چهاربرج با تأکید بر اینکه باید زمینه حضور مردم در تمام فرایندهای تولید محقق شود، تصریح کرد: لازمه به کار افتادن همه چرخ‌دنده‌های بزرگ و کوچک کشور در راستای تولید این است که امکان حضور همه مردم در فرایندهای مختلف تولیدی کشور فراهم شود.

جلالی با بیان اینکه در این مسیر باید در ابتدا زیرساخت ارتباطات اجتماعی حاکمیت را توسعه داده و در واگذاری امور به مردم، دست به دامان نوآوری شد، افزود: دولت‌ها با ایفای نقش‌های گوناگون می‌توانند خدمات اجتماعی و اقتصادی نوین را در بستر کارآفرینی و نوآوری اجتماعی ارائه دهند و در این صورت، به‌جای تلاش برای حل مشکلات باید بر توسعه «راه‌حل‌های اجتماعی خارج از دولت» و «اجتماعی‌سازی مسائل کلان کشور» تمرکز کند.

وی اظهار کرد: نقش دولت «کاتالیزور»، «توانمندساز» و «سکان‌دار» است و هر مشکل عمومی را لازم نیست به‌تنهایی حل کند و از ظرفیت همه مردم برای پیشرفت کشور بهره می‌گیرد.

سفر رئیس‌جمهور به پاکستان گشایش‌های جدیدی ایجاد می‌کند

امام‌جمعه چهاربرج در ادامه به اهمیت و ابعاد مختلف سفر رئیس‌جمهور به پاکستان اشاره و اظهار کرد: وجود مرز مشترک بین ایران و پاکستان سبب روابط عمیق بین دو کشور شده و این سفر در سازوکارهای میان دو کشور به لحاظ سیاسی، فرهنگی، تجاری و اقتصادی گشایش‌های جدیدی ایجاد می‌کند.

جلالی با بیان اینکه تحرکات گروهک‌های تروریستی فعال در خاک پاکستان هرازگاهی به تنش‌زایی دامن می‌زند، تصریح کرد: سفر آیت‌الله رئیسی برای یافتن راهی که مانع فعالیت‌های تروریستی در مرز شود، بسیار حائز اهمیت بوده و نشان می‌دهد دو کشور اراده قوی بر تقویت روابط دارند.

وی با اشاره به استقبال افکار عمومی و مردم پاکستان از عملیات «وعده صادق»، اظهار کرد: بی‌تردید فضای روانی ایجاد شده در پاکستان و استقبال مردم از سفر رئیس‌جمهور کشورمان و دورنمای مطلوب این سفر می‌تواند زمینه‌ساز وحدت هرچه بیشتر دو کشور در راستای همکاری‌های منطقه‌ای و تحقق آتش‌بس در غزه باشد.

چالش تحمیلی حجاب با عاملیت زنان حل شود

امام‌جمعه چهاربرج هم چنین با اشاره به چالش تحمیلی حجاب، گفت: به فرموده رهبر معظم انقلاب؛ دشمن با نقشه و برنامه وارد این کار شده، ما هم باید با برنامه و نقشه وارد شده و کارهای بی‌قاعده و بدون برنامه نباید انجام بگیرد و مسئولین برنامه داشته باشند.

وی با بیان اینکه یکی از راهبردهای اصلی چالش حجاب، توجه به نقش زنان در حل این مسئله است که به نظر می‌رسد نسبت به آن غفلت شده است، افزود: آنچه در بیانات رهبر عزیزمان، مشهود است توجه به محوریت و عاملیت بانوان اعم از تصمیم‌ساز، تصمیم‌گیر و چه بانوان سهل‌انگار در حوزه حجاب که نسبت به هر کدام وظیفه‌ای بیان شده است.

جلالی تصریح کرد: قطعاً راهکارهای علمی و اجرایی برای حل این چالش تحمیلی وجود دارد و می‌توان این مسئله‌ای که با عملکرد دشمنان و برخی از مسئولین، امنیتی شده را به جایگاه فرهنگی خود بازگرداند.

امام‌جمعه چهاربرج با تأکید بر اینکه باید در کنار عزیزان انتظامی در اجرای طرح نور همراه باشیم و حمایت کنیم، اظهار کرد: در قضیه حجاب همه ارگان‌ها باید خود را دخیل دانسته و کمر همت برای حل‌وفصل این مسئله ببندیم که از طرف دشمن تبدیل به مسئله امنیتی و چالش شده است.

امپریالیسم آمریکایی اجازه آرامش را نمی‌دهد

وی در ادامه خطبه‌های نمازجمعه این هفته چهاربرج به مخالفت آمریکا با عضویت فلسطین در سازمان ملل اشاره کرد و افزود: جهانیان یک‌بار دیگر فهمیدند که همراهی دو نگرش ایدئولوژی صهیونیسم و امپریالیسم آمریکایی اجازه نمی‌دهد که صلح و آرامش بر منطقه و دنیا حکم‌فرما شود.

جلالی گفت: اینکه آمریکا معتقد است مذاکره فلسطینی – صهیونیستی برای عضویت فلسطین باید با حمایت آمریکا باشد، نشان از آن دارد که بایدن همچنان مایل به ادامه چارچوب‌های معامله قرن بعد از اتمام جنگ غزه است.

شهید مطهری معلم بابصیرت جامعه انقلابی بود

امام‌جمعه چهاربرج به فرارسیدن هفته معلم نیز اشاره و اظهار کرد: شهید مطهری، نه یک فرد بلکه یک مکتب، یک گفتمان و یک جریان بود که می‌توانست و می‌تواند برای خواص و نخبگان فکری جبهه انقلاب، یک الگو و اسوه باشد.

وی با بیان اینکه شهید مطهری معلم بابصیرت جامعه انقلابی بود، تصریح کرد: هم امام راحل (ره) و هم رهبر حکیم انقلاب، یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های شخصیتی شهید مطهری را «بصیرت» دانسته‌اند.

جلالی اظهار کرد: بصیرت نیاز مُبرم و همیشگی ملت انقلابی ایران بوده و به همین نسبت، تخلّق به الگوی شخصیت بصیرت‌مدار شهید مطهری نیز برای جامعه ما اهمیت پیدا می‌کند.

امام‌جمعه چهاربرج گفت: اسلام‌شناسی، باورمندی و التزام به آموزه‌های اسلامی، تعبد و تقوا در حیات فردی و کنش‌های اجتماعی و سیاسی، تکلیف‌مداری، زمان‌شناسی، جریان‌شناسی، مسئله‌شناسی، اولویت شناسی، شبهه‌شناسی، روحیه انقلابی، موقعیت‌شناسی و میدان‌شناسی از عناصر مهم شخصیت بصیرت‌مدار شهید مطهری هستند.

وی افزود: شهید مطهری، یکه‌تاز عرصه جهاد علمی و دینی بود و وظیفه خویش را به بهترین شکل انجام می‌داد و باورهای نادرست و اندیشه‌های منحرف را افشا کرد؛ حقایق ناب را باز گفت؛ کج‌فکری‌ها و ناروایی‌ها را برنتابید و به راه خود ادامه داد و سرانجام، به فیض بزرگ شهادت رسید.

انتهای خبر/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.