دوشنبه, ۸ خرداد , ۱۴۰۲ 10 ذو القعدة 1444 Monday, 29 May , 2023 ساعت ×
وسعت دریاچه ارومیه به یک هزار و ۲۴۱ کیلومترمربع رسید
08 فروردین 1402 - 12:28
شناسه : 306650
1
معاون هماهنگی امورعمرانی استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به بالا آمدن تراز دریاچه ارومیه گفت: وسعت این دریاچه در مقایسه با شش ماه گذشته بیش از ۳۱۱ کیلومتر مربع افزایش یافته است.
پ
پ

به گزارش زرین خبر، یاسر رهبردین، با بیان اینکه وسعت دریاچه ارومیه به یک هزار و ۲۴۱ کیلومترمربع رسیده است، افزود: وسعت دریاچه در اول مهر ماه پارسال ۹۳۰ کیلومتر مربع بود که امروز وضعیت مناسب تری دارد.

رهبردین، تراز فعلی دریاچه ارومیه را یک هزار و ۲۷۰ متر و ۲۶ سانتیمتر اعلام کرد و گفت: ارتفاع آب دریاچه در مقایسه با شش ماه گذشته بیش از ۱۳ سانتیمتر افزایش یافته و با توجه به بارشها و آزادسازی آب انجام شده، این افزایش تراز ادامه خواهد داشت.

وی، به افزایش میزان آب دریاچه ارومیه نیز اشاره کرد و افزود: حجم آب دریاچه ارومیه به یک میلیارد و ۵۷۰ میلیون مترمکعب رسیده که نسبت به اول مهرماه پارسال ۳۳۰ میلیون متر مکعب افزایش یافته است.

رهبردین، با اشاره به پیگیریهای استاندار آذربایجانغربی به عنوان دبیر ملی ستاد نجات دریاچه ارومیه در رابطه با اتمام طرحهای نیمه تمام سخت افزاری احیای دریاچه اظهار کرد: ابر طرح انتقال آب از جنوب آذربایجان غربی به دریاچه اواخر سال گذشته توسط شخص رئیس جمهور به بهره برداری رسید که نقش بسزایی در تثبیت وضعیت دریاچه به عهده دارد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی اضافه کرد: پس از اتمام طرح های سخت افزاری، دولت به دنبال اجرای برنامه‌های نرم افزاری با محوریت مدیریت منابع آبی و اصلاح الگوی کشت است.

*تسنیم

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.