شنبه, ۹ مهر , ۱۴۰۱ 6 ربيع أول 1444 Saturday, 1 October , 2022 ساعت ×
نماز جمعه جایگاهی برای ارتباط مستقیم مردم و مسئولان است/ ایجاد ناامیدی و بی اعتمادسازی، طراحی دشمن است
30 ژوئن 2022 - 8:40
شناسه : 301220
2
رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه آذربایجان غربی:

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه آذربایجان غربی گفت: نماز جمعه بهانه ای برای ارتباط مستقیم مردم و مسئولان است و لذا باید از همه ظرفیت ها برای  پرشور برگزار کردن نمازهای جمعه استفاده کرد.

پ
پ

به گزارش زرین خبر، حجت الاسلام امیر عبدل در همایش اعضای ستاد برگزاری نماز جمعه میاندوآب، اظهار کرد: نماز جمعه جایگاه و بهانه ای برای ارتباط مستقیم مردم و مسئولان است و باید از همه ظرفیت ها برای  پرشور برگزار کردن نمازهای جمعه استفاده کرد.

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه آذربایجان غربی با تاکید بر برنامه ریزی مناسب برای استفاده مناسب مردم از ظرفیت نماز جمعه و پیگیری مطالبات مردمی، افزود: باید به سمت ارتباط گیری با مردم و مسئولین حرکت کرد و اعضای ستاد نیز در این زمینه نقش دارند.

وی با تاکید بر ارتباط با تشکل های مختلف، گفت: از ظرفیت تشکل های مختلف و برنامه های ابداعی می توان برای رونق نماز جمعه و حضور پرشور و بی دغدغه خانواده ها در نمازهای جمعه استفاده کرد.

عبدل با بیان اینکه از ظرفیت رسانه ها نباید غافل شد، تصریح کرد: امروز دشمن روی بی اعتمادسازی و ناامیدی مردم برنامه ریزی و تلاش می کند و لذا باید با جهاد تبیین و با استفاده از ظرفیت تریبون های نماز جمعه و طرح مطالبات مردمی و پوشش رسانه ای در راستای مقابله با توطئه دشمن و تقویت امید و اعتماد عمومی مردم قدم برداشت.

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه آذربایجان غربی هم چنین با اشاره به تشکیل هیئت اندیشه ورز متشکل از صاحب نظران و نخبگان در سطح شهرستان برای طرح مطالبات مردمی، افزود: امام جمعه شهرستان نیز می تواند این مطالبات را از مسئولان و یا طرح از طریق تریبون نماز جمعه عملیاتی کند.

 نماز جمعه متعلق به مردم است

امام جمعه میاندوآب نیز در این مراسم با اشاره به اهمیت جایگاه نماز جمعه در دین مبین اسلام، گفت: قرآن کریم می فرماید: “یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا إِذَا نُودِیَ لِلصَّلَاهِ مِن یَوْمِ الْجُمُعَهِ فَاسْعَوْا إِلَىٰ ذِکْرِ اللَّـهِ وَذَرُوا الْبَیْعَ ذَٰلِکُمْ خَیْرٌ لَّکُمْ إِن کُنتُمْ تَعْلَمُونَ”، “اى کسانى که ایمان آورده‌اید! آن‌گاه که براى نماز روز جمعه ندا داده شد، پس به سوى یاد خدا بشتابید و داد و ستد را رها کنید که این براى شما بهتر است، اگر بدانید.

حجت الاسلام والمسلمین حمید حسن زاده افزود: نماز جمعه متعلق به مردم بوده و محلی برای بیان حرف مردم و رساندن مشکلات جامعه به مسئولان است.

وی هم چنین بر لزوم تلاش برای تقویت نمازجمعه که تجلی امامت و ولایت است، تاکید کرد.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.