موافقت شورای نگهبان با برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در روز ۸ تیر
۰۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۲۵
شناسه : 320270
3
طحان نظیف از تایید صحت مرحله دوم انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ۲۱ حوزه انتخابیه خبر داد.
پ
پ

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی پایگاه خبری تحلیلی «زرین خبر»، هادی طحان‌نظیف عضو حقوقدان و سخنگوی شورای نگهبان در گفتگو با شبکه خبر از تایید صحت مرحله دوم انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ۲۱ حوزه انتخابیه خبر داد و گفت: مرحله دوم انتخابات در ۲۲ حوزه از ۱۵ استان برگزار شد.

وی افزود: یک هفته برای دریافت گزارش‌ها و شکایت‌ها فرصت بود که پس از دریافت گزارش‌ها و بررسی‌ها، صحت انتخابات در ۲۱ حوزه انتخابیه مورد تایید قرار گرفت. در خصوص حوزه انتخابیه کرمانشاه همچنان در حال بررسی هستیم که پس از پایان بررسی و جمع‌بندی، نتیجه نهایی اعلام خواهد شد.

دکتر طحان‌نظیف همچنین اعلام کرد که انتخابات چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری روز جمعه ۸ تیر ۱۴۰۳ در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

وی در همین رابطه گفت: در جلسه شورای نگهبان پیشنهادات را مورد بررسی قرار دادیم که اعضا با برگزاری انتخابات در روز ۸ تیر موافقت کردند.

گفتنی است؛ اسامی ۲۱ حوزه انتخابیه که صحت مرحله دوم انتخابات مجلس در آن‌ها مورد تایید شورای نگهبان قرار گرفت به شرح زیر است:

استان آذربایجان شرقی
۱. تبریز، آذرشهر و اسکو
۲. شبستر
۳. میانه

استان اردبیل
۴. پارس‌آباد، بیله‌سوار و اصلاندوز

استان اصفهان
۵. لنجان
۶. سمیرم

استان البرز
۷. کرج، اشتهارد و فردیس

استان تهران
۸. تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
۹. ورامین، پیشوا، قرچک

استان خراسان جنوبی
۱۰. بیرجند، درمیان و خوسف

استان خراسان رضوی
۱۱. مشهد، کلات

استان خوزستان
۱۲. آبادان
۱۳. رامهرمز و رامشیر (با توجه به اعزام گروه بازرسی هیأت مرکزی نظارت و انجام بازشماری و تطبیق صورتجلسات صندوق ¬های اخذ رأی تعداد آراء نفر اول آقای امیرحسین نظری از ۳۶۶۲۳ به ۳۷۲۳۶ و نفردوم آقای ابراهیم متینیان از ۳۵۱۱۱ به ۳۴۴۹۵ تغییر یافت.)

استان فارس
۱۴. شیراز، زرقان
۱۵. مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد

استان زنجان
۱۶. زنجان و طارم
۱۷. خدابنده (به دلیل وجود گزارش تخلفات، از سوی هیأت مرکزی نظارت آراء تعداد ۴ شعب اخذ رأی به شماره¬های ۴۱۵۰۲۰۰۰۲، ۴۱۵۰۲۰۰۱۳، ۴۱۵۰۲۰۰۱۴، ۴۱۵۰۲۰۰۱۵ ابطال گردید؛ لیکن در نتیجه انتخابات تغییری حاصل نگردید. تعداد آراء نفر اول آقای احمد بیگدلی از ۳۷۵۲۶ به ۳۷۲۹۵ و نفردوم آقای سعید رفیعی از ۳۱۸۱۴ به ۲۸۲۷۱ تغییر یافت.)

استان گلستان
۱۸. گنبدکاووس

استان لرستان
۱۹. خرم‌آباد و چگنی

استان مازندران
۲۰. قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی

استان همدان
۲۱. ملایر

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ همزمان با ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در سراسر کشور برگزار شد که انتخابات در ۲۲ حوزه انتخابیه به مرحله دوم کشیده شد و در روز جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ برای تعیین تکلیف ۴۵ کرسی، انتخابات در آن حوزه‌ها برگزار شد.

انتهای خبر/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.