سه شنبه, ۸ فروردین , ۱۴۰۲ 7 رمضان 1444 Tuesday, 28 March , 2023 ساعت ×
مسلمانان برای “گسترش” اسلام زنده هستند
06 بهمن 1401 - 20:34
شناسه : 304989
1
امام جمعه میاندوآب: امام جمعه میاندوآب گفت: بی‌تردید مسلمانان برای دفاع از اسلام زنده نیستند بلکه برای گسترش اسلام زنده هستند.
پ
پ

به گزارش گروه سیاسی زرین خبر، حجت‌الاسلام حمید حسن‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب اظهار داشت: نظر دین مبین اسلام بر این است که به ریسمان الهی چنگ زده و متفرق نشوید و این دین برای اتحاد، تفرقه‌زدایی و برای همدلی و همزبانی میان مسلمانان به وجود آمده است.

وی تصریح کرد: حضرت محمد(ص) در اولین حرکت خود که از مکه به مدینه عزیمت کرد و حکومت اسلامی تشکیل داد در آنجا دو قبیله معروف اوس و خزرج وجود داشت که از سالیان طولانی با یکدیگر درگیر بودند و پیامبر اسلام(ص) نیز همه آنان را باهم برادر کرد و بین آنها اتفاق به وجود آورد.

امام جمعه میاندوآب گفت: حتی میان  مهاجران یعنی کسانی که از مکه آمده بودند و نیز میان انصار یعنی اهالی مدینه، برادری  و وحدت ایجاد کرد و در بین آنها عقد اخوت خواند و نیز با حضرت امیرمؤمنان(ع) برادر شد.

وی افزود: نظر اسلام این است که فراتر از رنگ، زبان، قومیت و ملیت، دو انسان با یکدیگر متحد شوند حتی امام علی(ع) در نامه به مالک‌اشتر فرمود جایی که در آنجا حکومت می‌کنی برادران و هم‌کیشان تو هستند و اگر هم‌کیش هم نباشند حداقل در انسانیت با تو مشترک هستند.

حجت‌الاسلام حسن‌زاده بیان کرد: بر همین اساس نیز امام خمینی(ره) از ابتدای انقلاب، محور اتحاد را میان تمامی مسلمانان عالم آغاز کرد و هم‌اکنون نیز رهبر معظم انقلاب اسلامی همواره از اتحاد سخن به میان می‌آوردند.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه بشریت و به ویژه مسلمانان و جبهه مقاومت باید بدانند که اگر اتحاد نباشد مسلمانان شکست می‌خوردند گفت؛ در این راستا در اندلس یعنی اسپانیای کنونی، دو علت باعث افول اسلام شد یکی اینکه عفت بانوان و غیرت آقایان را از بین برده و اینکه در جامعه تفرقه ایجاد کرده و توانستند بر آن جامعه حکومت کنند و اسلامی که ۷۰۰ سال در اندلس قدمت داشت، توسط یهودیان و مسیحیان از بین رفت.

امام جمعه میاندوآب در ادامه گفت: بی‌تردید اگر در جبهه مقاومت اتحاد نبوده و نیروهای جهادی باهم نباشند جبهه ظلم و کفر پیروز می‌شود و به همین خاطر در مقابل جبهه کفر که به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی، جبهه احزاب در یک سو هستند جبهه اسلام نیز باید در سمت دیگر متحد بوده تا بتواند در مقابل دشمن نه تنها مقاومت کرده بلکه تأثیرگذار باشد و جبهه اسلام را در جامعه گسترش دهد.

وی بیان کرد: مسلمانان برای دفاع از اسلام زنده نیستند بلکه برای” گسترش” اسلام زنده هستند و به منظور صادر کردن انقلاب و جبهه مقاومت به تمام دنیا تلاش می‌کنند.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.