مراقب دوقطبی‌سازی‌های دروغین باشیم
۰۱ تیر ۱۴۰۳ - ۱۳:۵۴
شناسه : 321602
4
امام‌جمعه چهاربرج: امام‌جمعه چهاربرج گفت: ایجاد دوقطبی از ضربه‌های مهلکی است که دشمن به دنبال آن بوده و باید مراقب باشیم در تله دوقطبی‌سازی نیفتیم.
پ
پ

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی پایگاه خبری تحلیلی «زرین خبر»، حجت‌الاسلام‌والمسلمین اصغر جلالی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته چهاربرج با بیان اینکه انتخابات، میدان قدرت‌نمایی جمهور ملت است، اظهار کرد: نظام جمهوری اسلامی، به دلیل ذات مردم‌سالارانه‌اش، یک نظام انتخابات محور بوده و «انتخابات» نیز یک رویداد پرتکرار در کشور ما است.

امام‌جمعه چهاربرج افزود: ملت ایران از ابتدای انقلاب و سالروز رأی به جمهوری اسلامی تا به امروز ده‌ها انتخابات داشته‌اند و اکنون نیز در آستانه چهل و دومین انتخابات قرار دارند که به دلیل شهادت رئیس‌جمهور شهید؛ انتخاباتی زودهنگام خواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه انتخابات میدان مسابقه‌ای است که همه برای برنده‌شدن تلاش می‌کنند، گفت: انتخابات به منزله اختیار مردم در انتخاب یک طرف از رقبای انتخابات و اعطای قدرت به منتخب خود از سوی مردم است.

جلالی با بیان اینکه در ذات انتخابات، دوقطبی نهفته است و اساساً بدون دوقطبی، انتخابات واقعی متصور نیست، تصریح کرد: از ابتدای انقلاب، انتخابات کشور، به‌ویژه انتخابات ریاست‌جمهوری، عرصهٔ تقابلِ دوقطبی ثابت و حقیقی؛ و دوقطبی‌سازی‌های موقتی و غیرحقیقی برای پوشاندن دوقطبی حقیقی بوده است.

امام‌جمعه چهاربرج با برشمردن مولفه‌های دوقطبی «درست» و دوقطبی «غلط»، اظهار کرد: دوقطبی «درست»؛ دوقطبی حقیقی، دوقطبی انقلابی و غیرانقلابی بوده و هست و این دوقطبی، همان دوقطبی «حق و باطل»، «اسلام و کفر»، «ایمان و نفاق»، «نور و ظلمت»، «هدایت و ضلالت»، «صدق و کذب»، «عدل و ظلم»، «عزت و ذلت»، «صلاح و فساد»، «تقوا و فجور»، «رشد و غَیّ»، «معروف و منکر»، «مستضعفین و مستکبرین»، «اسلام ناب محمدی و اسلام آمریکایی»، «انقلاب اسلامی و استکبار جهانی»، «مقاومت و تسلیم» است.

وی افزود: در مقابل دوقطبی‌های حقیقی، پدیده دوقطبی‌سازی از عملیات روانی پیچیده جبهه دشمن باهدف تأثیرگذاری و ایجاد انحراف در فکر و اندیشه، محاسبات، اراده و تصمیم، مواضع و رفتار مردم ما است.

جلالی با بیان اینکه ترفند دوقطبی‌سازی، ترفندی دیرینه بوده و در صدر اسلام نیز وجود داشته است، گفت: دوقطبی‌سازی هنوز از راهبردهای اساسی دشمنان برای مشغول کردن کشورهای اسلامی به «جنگ‌های نیابتی» و «ایجاد زمینه برای ورود و دخالت در امور کشورهای اسلامی» و تأمین امنیت رژیم اشغالگر صهیونیستی است.

امام‌جمعه چهاربرج با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب بارها مسئولان، نخبگان و مردم را از افتادن به دام دوقطبی‌های کاذب و دروغین پرهیز داده‌اند، تصریح کرد: ایجاد دوقطبی از ضربه‌های مهلکی است که دشمن به دنبال آن است.

وی اظهار کرد: دوقطبی‌سازی‌های دشمن در زمان امام خمینی (ره)، دوقطبی‌سازی بنی‌صدر، دوقطبی‌سازی احمدی‌نژاد، دوقطبی‌سازی «چپ و راست»، دوقطبی‌سازی «تندرو و میانه‌رو»، دوقطبی‌سازی «مجلس دولتی و مجلس ضدّدولتی»، دوقطبی‌سازی «موافق مذاکرات و مخالف مذاکرات»، دوقطبی‌سازی «اصول‌گرا و اصلاح‌طلب»، دوقطبی‌سازی «تکلیف و نتیجه»، دوقطبی‌سازی «آرمان و واقعیت»، دوقطبی‌سازی‌ها در حافظه تاریخی ملت ایران از جمله این دوقطبی‌سازی‌ها بوده‌اند.

جلالی افزود: دوقطبی‌سازی‌هایی از قبیل «راست و چپ»، «روحانیت و روحانیون»، «تعهد و تخصص»، «مکتبی و متخصص»، «مدیریت فقهی و مدیریت علمی»، «دوم خردادی و غیر دوم خردادی»، «توسعه ملی و استقلال‌طلبی»، «اسلام رحمانی و اسلام خشونت‌گرا»، «اعتدالیون و افراطیون»، «مذاکره و ضد مذاکره»، «موافقان برجام و مخالفان برجام»، «معیشت و قطع رابطه با آمریکا»، «معیشت و استکبارستیزی»، «معیشت و مقاومت»، «دیپلماسی و میدان» نیز از دیگر دوقطبی‌هایی است که شاهد بوده‌ایم.

امام‌جمعه چهاربرج با تأکید بر اینکه باید مراقب باشیم در تله دوقطبی‌سازی نیفتیم، تصریح کرد: ما مأمور به تکلیفی که به نتیجه توجه دارد، هستیم و نتیجه، درونِ تکلیف ملحوظ است.

وی با بیان اینکه در این انتخابات نیز متأسفانه چند دوقطبی‌سازی، آن هم در درون جبهه انقلاب برجسته‌سازی شده و می‌شود، گفت: دوقطبی‌سازی «توسعه و عدالت»، دوقطبی‌سازی «کارنامه و برنامه» و دوقطبی‌سازی «صالح مقبول و اصلح نامقبول» از آن جمله هستند که برخی با دامن‌زدن به این دوقطبی‌سازی‌ها به دنبال دستیابی به اهداف خود هستند.

جلالی با اشاره به اینکه مطالبه همه ما پیشرفت، همراه باعدالت است، افزود: مرد میدان بودن، مرد عمل بودن، مسئولیت‌پذیری، روحیه پیگیری در کارها و داشتن مدیریت انقلابی و جهادی از شاخصه‌های مدیر تراز انقلاب است.

امام‌جمعه چهاربرج تصریح کرد: در این شرایط حساس که به تعبیر رهبر حکیم انقلاب هم در پیچ تاریخی بوده و هم در طرفِ درست تاریخ ایستاده‌ایم و هم نزدیک قله‌ایم هستیم؛ فرصت آزمون‌وخطا وجود ندارد و ایران اسلامی مدیر اجرایی می‌خواهد که هم برنامه دقیق و حساب شده داشته باشد و هم از کارنامه درخشانی برخوردار باشد.

وی با تأکید بر اینکه دوقطبی‌سازی اصلح نامقبول و صالح مقبول، از اساس اشتباه است، افزود: تکلیف شرعی و انقلابی و همچنین ولایت‌مداری و اطاعت‌پذیری ما از امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری تصریح دارند که ما جز به اصلح نباید و نمی‌توانیم رأی دهیم و ما وظیفه داریم اصلح را شناسایی کنیم و برای اصلح تبلیغ کنیم تا مقبول شود و مردم رأی دهند.

جلالی با اشاره به اینکه برخی انتخابات ۱۴۰۳ را رقابت درون‌گفتمانی جبهه انقلاب تحلیل می‌کنند و به ضرس قاطع، پیروز این انتخابات را جبهه انقلاب می‌دانند، اظهار کرد: همانا برادر جنگ، بیداری و هوشیاری است، هرآن‌کس که به خواب رود، دشمن او نخواهد خوابید و لذا باید هوشیار بود و از کنش‌های جبهه غیرانقلابی غافل نشد.

امام‌جمعه چهاربرج هم چنین به فرارسیدن هفتم تیر، روز قوه قضائیه و سالروز شهادت آیت‌الله دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یاران امام خمینی (ره) اشاره کرد و گفت: شهید بهشتی؛ شخصیتی برجسته بودند که از وی به‌عنوان نظریه‌پرداز ولایت‌فقیه نام‌برده می‌شد و او از جمله افراد نزدیک به حضرت امام (ره) و از هواداران تشکیل حکومت اسلامی در ایران بوده و نقش بسیار مهمی در استقرار جمهوری اسلامی در ایران داشته است.

انتهای خبر/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.