فتنه گران و دشمنان در جریان فتنه  انقلاب و ارزش های اسلامی را نشانه گرفته بودند/ حماسه 9 دی فراموش شدنی نیست/ عاشورا، فتنه گران را رسوا ساخت
09 دی 1396 - 8:49
شناسه : 270082
3

کارشناس امور دینی و سیاسی گفت: فتنه88 در ادامه جریان نفاقی بوجود آمد که از ابتدای انقلاب شکل و برنامه ریزی شده  بود و خود را در لایه های مختلف پنهان کرده بود.

پ
پ

حجت الاسلام رسول برگی در گفت و گو با خبرنگار زرین خبر با اشاره به ابعاد مختلف فتنه 88 و با بیان اینکه فتنه مربوط به یک زمان خاص نبود، اظهار کرد: اینگونه نبود که عده ای در یک زمان خاص بیرون آمده و فتنه انگیزی کنند

این کارشناس امور دینی و سیاسی افزود: فتنه88 در ادامه جریان نفاقی بوجود آمد که از ابتدای انقلاب شکل و برنامه ریزی شده  بود و خود را در لایه های مختلف پنهان کرده بود.

وی با بیان اینکه منافقین همه از یک جنس ولی در جایگاه های متفاوت هستند،  گفت: در طول انقلاب کسانی که به نفاق گرفتار شده و خود را در ظاهر تابع انقلاب نشان می دادند، دست به دست هم دادند تا فتنه 88 بوجود آید.

برگی با تاکید بر اینکه فتنه 88 فراموش شدنی نیست و اگر کسانی بخواهند فتنه 88 را انکار کند یا عقل خود را انکار می کند یا عمدی است، تصریح کرد: اکنون دیگر کسی نمی تواند بگوید که من به فتنه 88 ناآگاه هستم؛ چون لایه های حمایتی مختلف فتنه 88 مشخص شده که کجاها و در میان سلطنت طلب ها، رژیم صهیونیستی، مجاهدین خلق، بهایی ها و آمریکایی ها بوده و عوامل نیز مشخص است.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه فتنه 88 مربوط به دعوای دو کاندیدا نبود، اظهار کرد: شعارهایی که فتنه گران سر می دادند و وقتی می گفتند که “انتخابات بهانه است، اصل نظام نشانه است” مشخص کننده این موضوع بود که اینها چه هدفی دارند چرا که اصل نظام یعنی ولایت فقیه و اینها در واقع مقابل ولی فقیه قرار گرفته بودند.

وی با اشاره به اینکه هیچ چیزی مانند ماجرای عاشورای 88 نمی توانست، ماهیت این افراد را برای مردم مشخص سازد، افزود: هیچ قدرتی مثل قدرت امام حسین(ع) نمی توانست، فتنه گران را رسوا سازد.

برگی با بیان اینکه اگر بعد از وقایع عاشورای 88، سران فتنه از حرمت شکنان عاشورا اعلام انزجار می کردند، حماسه 9 دی بوجود نمی آمد، گفت: سران فتنه به جای اینکه از این اقدامات اعلام انزجار کنند، آنها را لشکریان خدا نامیدند و این موضوع در واقع حیثیت آنها به در نزد مردم شکست.

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه در جریان فتنه 88، نظام و انقلاب را نشانه گرفته بودند؛ افزود: 9 دی زمانی بوجود آمد که حرمت شکنان به روزی بی احترامی کردند که در واقع بین الادیانی بود و علاوه بر شیعیان سایر مذاهب و ادیان نیز به آن روز احترام قائل بودند و اهانت و حرمت شکنی فتنه گران در روز عاشورا، در حقیقت پرده از چهره آنها کنار زد و ماهیت آنها را مشخص کرد.

وی اظهار کرد: بعد از این وقایع، مردم دیگر نتوانستند بی تفاوت باشند و باهم شده و به صحنه آمدند و امام حسین(ع) شد نقطه اتحاد بین همه غیرتمندان ایرانی و اصلا هم مهم نبود که چه کسی به که رای داده است بلکه مهم این بود که همه به خاطر امام حسین(ع) و ولایت به میدان آمده و فتنه گران را رسوا ساختند.

برگی تصریح کرد: امروز هم هر چقدر عده ای سعی داشته باشند تا حماسه 9 دی را کم رنگ جلوه دهند؛ نمی توانند چون 9 دی با اسم اباعبدالله الحسین(ع) پیوند داشته و ابدی است.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.