طرح “محرومیت‌زدایی مردم‌پایه” در ۱۰ هزار روستای کشور اجرا می‌شود
۱۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۰
شناسه : 303456
4
سردار زهرایی: رئیس سازمان بسیج سازندگی، گفت: با همکاری دولت سیزدهم طرح "محرومیت‌زدایی مردم‌پایه» در بیش از ۱۰ هزار روستای سراسر کشور اجرایی می‌شود.
پ
پ

به گزارش زرین خبر، سردار محمد زهرایی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در ارومیه، اظهار داشت: هم اکنون در سراسر کشور شاهد فعالیت گروه‌های جهادی و سازندگی بسیج هستیم که در زمینه‌های مختلف عمرانی، آموزشی، فرهنگی و خدماتی به مردم محروم خدمت می‌کنند.

وی افزود: خوشبختانه نگاه دولت سیزدهم به موضوع محرومیت زدایی مثبت است و به همین دلیل تفاهم‌نامه ای منعقد شده که در قالب آن نسبت به ارائه خدمت به اقشار محروم جامعه اقدام خواهد شد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی با اشاره به اینکه طرحی با عنوان «محرومیت زدایی مردم‌پایه» حاصل تفاهم نامه با دولت است، عنوان کرد: در قالب این طرح، در ۱۰ هزار و ۲۸۳ روستای سطح کشور خدمات محرومیت زدایی اجرا می‌شود که امیدواریم در نهایت منجر به کاسته شدن از محرومیت در مناطق هدف شود.

وی ادامه داد: این اقدامات و تمام طرح‌های زیرمجموعه بسیج سازندگی، با فعالیت ۴۲ هزار گروه جهادی بسیج در سراسر کشور به مرحله اجرا در می‌آید که شامل متخصصان و فعالان جهادی بسیج هستند.

سردار زهرایی همچنین از اجرای رزمایش جهادگران فاطمی ۲ در کشور خبر داد و ابراز داشت: این رزمایش با محوریت پزشکی، مهندسی، خدماتی و عمرانی است و در کنار این خدمات نیز به توزیع جهیزیه و بسته‌های معیشتی توجه خواهد شد.

وی در پایان با اشاره به اینکه راه اندازی قرارگاه عملیاتی جهادی در کشور جزو برنامه‌های اصلی بسیج سازندگی است، تصریح کرد: بر اساس برنامه ریزی ۵ ساله، در سطح کشور هزار قرارگاه تشکیل خواهد شد که تاکنون و از ابتدای سال ۱۶۵ قرارگاه راه اندازی شده و با همت بسیجیان طبق زمانبندی و هدف ریزی پیش می‌رویم.

انتهای پیام/اروم نیوز

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.