شهید «تاروردی شمسی مجد»
۲۸ فروردین ۱۴۰۳ - ۰:۰۵
شناسه : 318732
0
شهید «تاروردی شمسی مجد» در سال ۱۳۱۲ در یکی از روستاهای شهرستان میاندوآب پا به عرصه وجود نهاد و در یک خانواده مذهبی و پر تلاش و زحمت‌کش پرورش یافت.
پ
پ

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی پایگاه خبری تحلیلی «زرین خبر»، شهید «تاروردی شمسی مجد» در سال ۱۳۱۲ در یکی از روستاهای شهرستان میاندوآب پا به عرصه وجود نهاد و در یک خانواده مذهبی و پر تلاش و زحمت‌کش پرورش یافت.

وی از کودکی با تنگدستی و مشکلات مادری روبرو بود و بدین جهت از همان کودکی برای تأمین معاش زندگی و خدمت به خانواده شروع به کار کرد و با این سختی‌ها بود که شخصیت وجودی او شکل گرفت.

بعد از گذراندن خدمت سربازی و ازدواج به تبریز عزیمت نمود. با شروع انقلاب اسلامی او نیز همچون سایر فرزندان اسلام به پیروزی از فرامین حضرت امام (ره) در کلیه راهپیمایی‌ها و تظاهرات شرکت می‌کرد.

بعد از پیروزی انقلاب در پالایشگاه تبریز شروع به خدمت نمود. وی دارای اخلاق حسنه و انسان متقی و مؤمن و پدری فداکار و مهربان برای فرزندان بود و از هر گونه فداکاری دریغ نمی‌ورزید. یک کارگر مؤمن و دردآشنا برای جامعه و مردی خودساخته و زحمت‌کش بود.

خدمات معنوی و مادی همراه با مهر و محبت او نسبت به خانواده قابل‌ستایش است و همواره فرزندان و اطرافیان را توصیه می‌کرد که در صحنه‌های انقلابی حضوری فعال داشته باشند و نیز اهتمام خاصی به فعالیت در مساجد و شرکت در مراسم عبادی – سیاسی و در برنامه‌های پایگاه و مسجد محله علی‌الخصوص شرکت در جبهه‌های حق علیه باطل داشت.

وی شخصی بسیار فعال بود و همواره می‌کوشید تا آنجا که توان داشت برای اسلام و حفاظت از دستاوردهای انقلاب کار کند. شهید شمسی پس از سال‌ها رنج و زحمت و فعالیت‌های گوناگون در سنگر تولید و اقتصاد مشغول انجام‌وظیفه بود که ناگهان هواپیمای بعثی صهیونیستی به پالایشگاه تبریز هجوم آوردند. با بمب مرکز تولید برق را مورد حمله قرار دادند.

در این هنگام در آن محل شهید مشغول کار بود که ترکش به سرش اصابت کرده و جان به جان‌آفرین تسلیم و شربت گوارای شهادت را که مصادف با ایام سوگواری امام حسین (ع) و یارانش بود می‌نوشد.

روحش شاد و یادش گرامی و راهش پر رهرو باد

انتهای خبر/

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.