شهید بهرام حیدری حیدرآباد
۰۴ اسفند ۱۴۰۲ - ۰:۰۵
شناسه : 316677
2
شهید بهرام حیدری حیدرآباد هشتم فروردین ۱۳۴۱ در روستای حیدرآباد توابع شهرستان میاندوآب در یک خانواده مؤمن و متعهد دیده به جهان گشود و توانست تا پایان دوره راهنمایی درس بخواند. 
پ
پ

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی پایگاه خبری تحلیلی «زرین خبر»، شهید بهرام حیدری حیدرآباد هشتم فروردین ۱۳۴۱ در روستای حیدرآباد توابع شهرستان میاندوآب در یک خانواده مؤمن و متعهد دیده به جهان گشود و توانست تا پایان دوره راهنمایی درس بخواند.

در دفاع از حریم اسلام دریغ نمی‌ورزید

وی اخلاقی شایسته و رفتاری نیکویی داشت. تکالیفی را که برعهده‌اش گذاشته می‌شد، به نحو احسن انجام می‌داد. ازآنجائی‌که هدف خود را مقدس می‌دانست و حرکت خویش را در جهت رضای خدا آغاز کرده بود، از هرگونه ایثار و فداکاری در دفاع از حریم اسلام دریغ نمی‌ورزید.

پاسدار انقلابی

در جریان پیروزی انقلاب، هر روز از روستا به شهر می‌آمد تا همگام با مردم علیه رژیم دست‌نشانده پهلوی، در تظاهرات شرکت کند، در امور مذهبی و اسلامی فعال بود. با پشتکار بسیار و بدون هیچ ترس و واهمه‌ای از مأمورین رژیم، در جلسات مذهبی شرکت می‌کرد بعد از انقلاب، به‌خاطر تنفر شدید از خودفروختگی و دست‌نشاندگی ضد انقلابیون به‌عنوان پاسدار در جبهه‌ها حضور یافت.

نحوه شهادت

با آغاز جنگ تحمیلی عراق بر علیه ایران، خود را همچون سایر جوانان عزیز کشورمان از جان‌ودل به دفاع از جمهوری اسلامی پرداخت. سرانجام بیست و چهارم آذر ۱۳۶۰ در سرپل ذهاب توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسید. پیکر او در زادگاهش به خاک سپردند.

منبع: اسناد بنیاد شهید و امور ایثارگران استان آذربایجان غربی

انتهای خبر/

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.