سفر رییس‌جمهور برکات زیادی در حوزه راه، آب، آموزش و بهداشت آذربایجان‌غربی دارد
۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۵
شناسه : 300400
4
استاندار آذربایجان غربی: استاندار آذربایجان غربی با اشاره به سفر روزهای آینده دکتر سیدابراهیم رئیسی، رییس جمهور به این استان، گفت: این سفر برکات زیادی در حوزه راه، آب، آموزش، بهداشت و حوزه‌های مرتبط با آنها دارد و گام بلندی برای توسعه استان به شمار می‌رود.
پ
پ

به گزارش زرین خبر،

محمدصادق معتمدیان چهارشنبه شب در گفت و گوی تلویزیونی در آستانه سفر رییس جمهور به آذربایجان غربی افزود: همه موارد، مسایل، مشکلات، توانمندی‌ها، پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های استان طی ماه‌ها و هفته‌های اخیر احصا و در اختیار گروه‌های کارشناسی قرار گرفته و مصوباتی نیز در کارگروه‌های مربوط به دولت داشته است.

وی با اشاره به برگزاری جلسه نهایی جمع بندی سفر با حضور وزرا و به ریاست معاون اول رییس جمهور در روز گذشته اضافه کرد: برنامه عمرانی اقتصادی استان نهایی شده و جمع بندی لازم در مورد آن صورت گرفته است.

معتمدیان اظهار کرد: راه یکی از مهمترین بخش‌هایی است که مصوباتی در این خصوص داشته‌ایم، این بخش از اولویت‌های توسعه بوده و با توجه به موقعیت ژئوپولتیکی استان و همسایگی با چند کشور، مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: منابع بسیار خوبی در سفر آتی رییس جمهور برای تکمیل پروژه‌های راه در حوزه جاده‌های اصلی و فرعی، روستایی و راه آهن اختصاص داده می‌شود که البته در این حوزه به سراسر استان نگاه متوازن داشته‌ایم.

معتمدیان گفت: در راه آهن هم کارهای نیمه کاره داریم البته برای اقتصادی کردن راه آهن برنامه داریم و طرح‌هایی در این خصوص مورد تصویب قرار گرفته که در سفر نهایی می‌شود.

وی افزود: طبق این مصوبات، برای حمل کالا از طریق ظرفیت راه آهن در آذربایجان غربی برنامه ریزی می‌شود که تحقق این امر مهم در کاهش قیمت حمل و نقل بسیار موثر خواهد بود.

استاندار آذربایجان غربی دیگر بخش مورد توجه در این سفر را آب و جهاد کشاورزی عنوان کرد و ادامه داد: ما ۷۱ هزار هکتار شبکه آب‌های مرزی داریم که نیمه تمام مانده و یکی از مصوبات سفر، تامین اعتبارات مورد نیاز برای تکمیل شبکه‌های آبیاری این اراضی خواهد بود.

معتمدیان اضافه کرد: همچنین طرح انتقال آب کانی سیب به دریاچه ارومیه، اتمام سد چپرآباد و ده‌ها طرح دیگر به همراه احیای قنوات و کمک به آبرسانی به مناطق عشایری از دیگر بخش‌هایی است که در این سفر برای آن اعتبار در نظر گرفته می‌شود.

وی با اشاره به برنامه ریزی صورت گرفته برای بهبود وضعیت نوسازی مدارس و کیفیت این بخش اظهار کرد: در سفر آتی رییس جمهور، در این بخش نیز اعتبار خوبی تخصیص خواهد یافت.

معتمدیان توجه ویژه دولت به حوزه بهداشت و درمان را یادآوری کرد و گفت: تکمیل بیمارستان ها، مراکز درمانی، مراکز جامع سلامت، پایگاه‌های بهداشتی، درمانی و پایگاه‌های سلامت و همچنین ده‌ها پروژه نیمه تمام در دستور کار دولت قرار دارد که برای آنها اعتبار گذاشته می‌شود.

استاندار آذربایجان غربی تاکید کرد: در سفر آتی رییس جمهور، برای اتمام ۱۵۰ واحد بهداشتی، مراکز جامع سلامت و شهری و اورژانس اعتبار اختصاص خواهد یافت.

معتمدیان افزود: نگاه ویژه آیت الله رئیسی به توسعه عدالت اجتماعی و مناطق کم برخوردار عامل اصلی این مصوبات است که بطور حتم موجب تحول در این حوزه‌ها و بهبود کیفیت خدمات رسانی به مردم می‌شود.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.