رهاسازی آب سد سیلوه به سمت دریاچه ارومیه آغاز شد
۰۳ دی ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۶
شناسه : 314517
4
دبیر کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه گفت: امروز اولین رهاسازی آب از سد سیلوه به سمت کانی سیب و سپس دریاچه ارومیه آغاز شده که رهاسازی آب از سدها برای اولین بار در این فصل انجام می‌شود.
پ
پ

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «زرین خبر»، محمدصادق معتمدیان صبح امروز در جمع خبرنگاران با تاکید بر اجرای سیاست‌های ستاد احیای دریاچه ارومیه، اظهار داشت: با توجه به شرایط خاص دریاچه ارومیه و اهتمام وزارت نیرو، برنامه‌های رهاسازی آب از پشت سدها و رودخانه های فاقد سد به سمت این دریاچه از امروز  آغاز می‌شود.

وی همچنین با اشاره به کاهش 29 درصدی بارندگی‌های پاییزی در آذربایجان غربی، افزود: علی‌رغم پیش‌بینی‌های هواشناسی مبنی بر بارش فرانرمال در پاییز امسال، متاسفانه در حوضه آبریز دریاچه ارومیه حدود 45 درصد کاهش بارندگی داشتیم.

دبیر کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه، به اهمیت رهاسازی آب سدها به دریاچه ارومیه نیز اشاره کرد و گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، حجم آب رهاسازی شده از پشت سدها و رودخانه‌های فاقد سد به سمت دریاچه ارومیه به بیش از یک میلیارد و 200 میلیون مترمکعب خواهد رسید.

وی با بیان اینکه میزان تحویل آب در ایستگاه‌های هیدرومتری مستقر در ورودی دریاچه ارومیه محاسبه خواهد شد، ابراز داشت: با تدابیر اندیشیده شده، حجم آب دریافتی دریاچه ارومیه به شکل قابل توجهی افزایش خواهد یافت.

استاندار آذربایجان‌غربی، در پایان گفت: در فصل کشاورزی قرار نداریم و هیچ اضافه برداشتی از طرف کشاورزان صورت نمی‌گیرد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.