دهه محرم، دهه امر به معروف و نهی از منکر است
07 مرداد 1401 - 15:29
شناسه : 301650
4
امام جمعه موقت میاندوآب: امام جمعه موقت میاندوآب گفت: محرم و عاشورا دارای پیام های سیاسی مختلف بوده و درس ایستادگی و مقاومت در برابر دشمنان است همچنانکه امام حسین(ع) نیز در مقابل یزیدیان و دشمنان ایستادند و به شهادت رسیدند.
پ
پ

به گزارش زرین خبر، حجت الاسلام والمسلمین عادل گل حسینی در خطبه های نماز جمعه این هفته میاندوآب با اشاره به فرارسیدن ایام محرم و سوگواری سید و سالار شهیدان، اظهار کرد: محرم است که در طول تاریخ اسلام، مکتب اهل بیت(ع) را احیا و زنده نگه داشته است.

امام جمعه موقت میاندوآب با بیان اینکه دهه محرم، دهه امر به معروف و نهی از منکر است، افزود: باید همواره به اهل بیت(ع) تاسی کنیم و از درس ها و مکتب عاشورا بهره مند شویم.

وی با اشاره به اینکه ائمه اطهار(ع) الگوی مقاومت بودند، گفت: محرم و عاشورا دارای پیام های سیاسی مختلف بوده و درس ایستادگی و مقاومت در برابر دشمنان است همچنانکه امام حسین(ع) نیز در مقابل یزیدیان و دشمنان ایستادند و به شهادت رسیدند.

گل حسینی با اشاره به پیامدهای ترک امر به معروف و نهی از منکر، تصریح کرد: دشمن امروز این موضوع را هدف قرار داده و اگر روی موضوعی مانند حجاب که یک اصل مسلم دینی است، مانور می دهد در این راستا است.

امام جمعه موقت میاندوآب با تاکید بر اینکه باید به شبهه افکنی های دشمنان پاسخ داد، اظهار کرد: این موضوع نه تنها در فضای مجازی بلکه در فضای حقیقی نیز باید مورد توجه باشد.

وی با بیان اینکه باید مراسمات و دسته های عزاداری، دسته های امر به معروف و نهی از منکر باشد، افزود: دسته ها و مراسمات عزاداری نباید بی تاثیر باشد بلکه باید در این ایام علمای دینی در راستای تبیین اهداف قیام امام حسین(ع)  و مردم نیز به بهترین نحو استفاده کنند.

گل حسینی تصریح کرد: اینکه در عید غدیر خم، جشن ۱۰ کیلومتری برگزار می شود و یا اجتماع بی نظیر مردمی در همایش “سلام فرمانده” و یا حضور میلیون ها زائر در اربعین حسینی همه نشان از این دارد که بر خلاف خواسته دشمنان، جامعه ایمانی است.

امام جمعه موقت میاندوآب در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه این هفته میاندوآب با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با ائمه جمعه سراسر کشور، گفت: تنها مخاطب مقام معظم رهبری، ائمه جمعه نبودند بلکه همه مخاطب ایشان بودیم.

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری به مردمی بودن ائمه جمعه، افزود: روحانیت باید در جمع مردم باشند و علاوه بر آن در سطوح مختلف مسئولین باید در جمع مردم باشند.

گل حسینی با بیان اینکه خطیب جمعه، سخنگوی انقلاب اسلامی است، گفت: حضور علما و ائمه جمعه در حرکات اجتماعی از مهم ترین توصیه های رهبر معظم انقلاب در این دیدار بود.

امام جمعه موقت میاندوآب هم چنین با اشاره به توصیه های مقام معظم رهبری به هیئت های عزاداری، اظهار کرد: کسی که به امام حسین(ع) علاقمند است یعنی علاقمند به اسلام سیاسی است ، اسلامی که در آن امام حسین(ع) در مقابل دشمنان ایستادگی می کند.

وی هم چنین بر لزوم توجه به اهدای خون و نیز روز جهانی شیر مادر اشاره و توضیحاتی را در این زمینه ارائه کرد.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.