پنج شنبه, ۱۷ آذر , ۱۴۰۱ 15 جماد أول 1444 Thursday, 8 December , 2022 ساعت ×
 جهاد تبیین یکی از مهم‌ترین راهکارهای استکبارستیزی است/ انقلاب اسلامی نقطه عطف استکبارستیزی جبهه مستضعفین است
04 نوامبر 2022 - 14:43
شناسه : 303502
5
امام جمعه چهاربرج: امام جمعه چهاربرج گفت: آمریکا، نماد نظام استکباری دوران معاصر است و در این شرایط و روزگار نیز کماکان، «جهاد تبیین» یکی از مهم‌ترین راهکارهای استکبارستیزی است.
پ
پ

به گزارش زرین خبر، حجت الاسلام والمسلمین اصغر جلالی در خطبه های نماز جمعه این هفته چهاربرج با تقدیر از حضور پرشور مردم در راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان، اظهار کرد: مردم امروز باردیگر استکبارستیزی خود را به نمایش گذاشتند.

امام جمعه چهاربرج با بیان اینکه سیزده آبان سالروز سه حادثه مهم تاریخی در حماسه استکبارستیزی ملت با بصیرت ایران اسلامی است، افزود: امروز چشم‌انداز صحنه تقابل نظام جمهوری اسلامی با آمریکا بسیار گسترده شده و از یک‌طرف قدرت ایران و عمق راهبردی جمهوری اسلامی بسیار گسترده شده و از سوی دیگر هیمنه و منطقه سیطره آمریکا کاسته شده و ایالات متحده دوران افول و نزول خود در منطقه غرب آسیا را می‌گذراند.

وی با بیان اینکه متاسفانه هنوز کسانی نسبت به ماهیت و مبانی تقابل انقلاب اسلامی با آمریکا توجیه نبوده و هر از چندگاهی آگاهانه یا ناآگاهانه نسخه مذاکره و تسلیم در برابر آمریکا را ارائه می‌کنند، گفت:  تا این خط فکری خائنانه یا جاهلانه و یا غافلانه وجود دارد، «تبیین» حقایق نیز باید با قدرت از سوی جبهه انقلاب دنبال شود.

جلالی با اشاره به اینکه اگر تاریخ این سه حادثه ۱۳ آبانی را مرورو نماییم می‌بینیم این سه حماسه با تبیین‌گری شروع شد و در تاریخ ماندگار شد، تصریح کرد: اگر تبیین‌گری‌های امام خمینی رضوان الله علیه نبود، بصیرتی در متن جامعه نمی‌جوشید و تبدیل به حماسه‌های سه‌گانه ۱۳ آبان نمی‌شد. در این شرایط و روزگار نیز کماکان، «جهاد تبیین» یکی از مهم‌ترین راهکارهای استکبارستیزی است.

امام جمعه چهاربرج به استکبارستیزی در قرآن اشاره کرد و گفت: قرآن استکبارستیزی را از راهبردهای انبیاء(ع) معرفی می‌فرماید.

وی استکبار ربوبیتی و مالکیتی، استکبار عبادی و استکبار سیاسی را انواع استکبار برشمرد که در قرآن به آن اشاره شده است و اظهار کرد: آمریکا، نماد نظام استکباری دوران معاصر است که در سند استراتژیک امنیت ملی آمریکا مصوب سال ۲۰۰۱، راهبردهای سلطه استکباری آمریکا نیز اعلام شده و بر این اساس آمریکا از شیوه های مختلف سخت، نیمه سخت و نرم و تحریم، امپراطوری رسانه ای، بهره‌گیری از سازمان و نهادهای بین‌المللی همچون سازمان ملل، شورای امنیت در راستای اهداف نامشروع و… به دنبال تحقق اهداف استکباری خویش است.

جلالی از انقلاب اسلامی به عنوان نقطه عطف استکبارستیزی جبهه مستضعفین نام برد و گفت:  انقلاب اسلامی ایران، زمینه‌ساز بزرگ‌ترین جریان در خنثی‌سازی اهداف استکباری آمریکا شد و با نظریه‌پردازی و نهادینه‌سازی مقاومت، احیای اسلام و بیداری مسلمانان، مقابله با رژیم صهیونیستی و دفاع از فلسطین و راهبرد وحدت جهان اسلام سد محکمی را در برابر نظام سلطه شیطان بزرگ و طاغوت اکبر به وجود آورد.

امام جمعه چهاربرج به اصول تقابل جمهوری اسلامی علیه نظام استکباری آمریکا نیز اشاره کرد و افزود: این اصول مبنائی، راهبردی و اندیشه‌ورزانه، فعالانه و ابتکاری است نه منفعلانه، قائم به موضوع خاص، حزب و یا شخص خاصی نیست، از جنس تضاد دو اندیشه، دو اراده و دو آرمان است، نه صرفاً یک تضاد فیزیکی و تاکتیکی، واقعی و حقیقی است، نه صوری و مجازی، تمدنی است، تقابل تمدن اسلامی برابر تمدن امانیستی و لیبرالیستی، تکلیفی و تعبدی است، نه سوداگرانه و فایده‌محور، عدالت‌محور و ظلم‌ستیزانه، جهانی است، نه صرفا داخلی و منطقه‌ای.

وی در ادامه با اشاره به رفتارهای داعشی گونه اغتشاشگران و گرامیداشت یاد شهدایی که مظلومانه به دست اغتشاشگران به شهادت رسیدند، تصریح کرد: وقتی فیلم شکنجه شهید آرمان علی‌وردی در فضای مجازی منتشر شد، موجی از شگفتی، تحیر و شوک در بین مردم عزادار به‌وجود آمد، شکنجه‌هایی که در ذهن مردم وحشی‌گری داعشی‌ها، جنایات منافقین در دهه ۶۰ و شکنجه‌های ساواکی‌ها و شکنجه بعثی ها را تداعی می‌کرد.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.