توسعه کشت محصولات گلخانه‌ای در اولویت جهاد کشاورزی قرار دارد
10 تیر 1402 - 19:30
شناسه : 309254
0
مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب: معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب گفت: توسعه کشت محصولات گلخانه‌ای یکی از اولویت‌های اصلی جهاد کشاورزی در این شهرستان است.
پ
پ

به گزارش زرین خبر، رضا مقدم در حاشیه بازدید از گلخانه هیدروپونیک گُل رُز شاخه بریده ناصری در روستای قاریاغدی میاندوآب به خبرنگاران، گفت: توسعه و ترویج کشت محصولات گلخانه‌ای یکی از اولویت‌های اصلی جهاد کشاورزی در این شهرستان است.

معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب با اشاره به اهمیت کشت محصولات گلخانه‌ای، افزود: باتوجه‌به وجود محدودیت در منابع خاکی و آبی، توسعه کشت محصولات گلخانه‌ای و تولید در محیط‌های بسته و قابل‌مدیریت، بهترین راهکار در راستای افزایش عملکرد در واحد سطح، پایداری تولیدات بخش کشاورزی و مصرف بهینه آب کشاورزی است.

وی با اشاره به بازدید از گلخانه‌ها در میاندوآب و بررسی مسائل و مشکلات آنها، اظهار کرد: گلخانه هیدروپونیک گُل رُز شاخه بریده ناصری، با ظرفیت تولید ۳۰۰ هزار شاخه گل رُز در سال، در زمینی به مساحت سه هزار مترمربع در بهمن‌ماه سال ۱۳۹۶ احداث و به بهره‌برداری رسیده است.

مقدم تصریح کرد: با راه‌اندازی این واحد تولیدی برای هفت نفر به‌صورت مستقیم و پایدار زمینه ایجاد اشتغال فراهم شده است.

معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب با اشاره به توسعه این واحد گلخانه ای، افزود: در راستای توسعه این گلخانه نسبت به تجهیز، نوسازی، تعویض بستر کشت و کشت قلمه‌های جدید باکیفیت و عملکرد بالا اقدام شده است.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.