شنبه, ۹ مهر , ۱۴۰۱ 6 ربيع أول 1444 Saturday, 1 October , 2022 ساعت ×
تنها با تفکر درآمدزایی و دادن حقوق نمی توان به جایی رسید/ از بابت خدمات رسانی وضعیت شهر تیره و تار است/ تا 10 سال آینده هیچ گونه الحاق به محدوده در میاندوآب قابل تصور نیست
13 آگوست 2019 - 15:05
شناسه : 282936
3

فرماندار میاندوآب گفت: تنها با تفکر درآمدزایی و دادن حقوق نمی توان به جایی رسید و مادامی که برنامه ریزی نداشته باشیم، کاری نمی توانیم بکنیم.

پ
پ

به گزارش زرین خبر، مهدی قهرمانی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات در میاندوآب اظهار کرد: در میاندوآب کسانی که تمامیت خواه بوده و روزی اصولگرا و روزی اصلاح طلب می شوند و به عناوین گوناگون، چهره شهر را دچار خدشه می کنند شاید به اندازه انگشتان دست نیز نباشند.

فرماندار میاندوآب افزود: کسانی هستند که اهداف خاصی دارند و می خواهند از آب گل آلود ماهی بگیرند و هر کس نیز در مقابل آنها قرار گیرد، مورد غضب آنها قرار می گیرد و این موضوع ممکن است در دوره های مختلف نیز باشد.

قهرمانی با اشاره به اینکه رسانه های باید مسائل و واقعیت های جامعه را انعکاس دهند، تصریح کرد: در جامعه باید این یقین و باور نسبت به رسانه ایجاد شود که مسائل مطرح شده، هیچ شبهه ای ندارد.

وی در ادامه با اشاره به موضوع اخیر مطرح شده در مورد شورای شهر دوره چهارم، گفت: اداره کل راه و شهرسازی در رابطه با واگذاری زمین مسکن توسط شهرداری به بخش خصوصی شاکی شده بود که دستگاه قضایی در چارچوب قوانین و مقررات به موضوع رسیدگی می کند.

قهرمانی با اشاره به اینکه وقتی مصالحه ای انجام می شود، شهرداری زمینی که به نام شهرداری است را می تواند مصالحه و به شورای شهر بفرستد، افزود: کمیته انطباق به بحث مالکیت ورود پیدا نمی کند و تنها مصوبات را با قانون انطباق می دهد.

فرماندار میاندوآب با بیان اینکه بر اساس شکایت انجام گرفته این زمین کاربری فضای سبز داشته که مسکن و شهرسازی به شهرداری واگذار کرده است یعنی مالکیت آن واگذار نشده بود، اظهار کرد: پرونده ای در مرجع قضایی مطرح و شهرداری نیز ادعا دارد که مالکیت زمین را دارد و موضوع نیز در حال طی مراحل و رسیدگی است.

وی با اشاره به اینکه تنها موضوع در این بحث صرفا مالکیت زمین بوده یعنی بر اساس ادعای مطرح شده زمین دولتی بوده و شهرداری نمی تواند زمین دولتی را به سایر اشخاص واگذار کند، گفت: بخش خصوصی نیز از شواری شهر درخواست واگذاری زمین به خود را داشته است.

قهرمانی افزود: اخیرا در ساحل راست زرینه رود نیز که طرح فاضلاب اجرا می شود، زمینی با کاربری تاسیسات به این کاربری اهدا شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه باید کاربری ها رعایت شود و در شهرستان هیچ گونه نمی شود در مورد تغییر کاربری ها نظری داده شود، گفت: تغییر کاربری باید در کمیسیون ماده 5 مطرح و تایید شود و شهرداری قدرت اینکه یک زمین را به محدوده بیاورد، ندارد.

فرماندار میاندوآب اظهار کرد: در شورای دوره پنجم و اواخر سال گذشته نیز زمینی بود که مصالحه شده بود که جلوی آن را گرفته شد.

قهرمانی با اشاره به موضوع خرید زمین برای کارکنان و کارگران شهرداری، تصریح کرد: در این چند سال این موضوع عقیم مانده است و باید پیگیری و حقوق کارگران ستانده شود.

وی با بیان اینکه شهرداری نمی تواند درمورد تفکیک زمین با کاربری فضای سبز اقدامی انجام دهد، اظهار کرد: شهرداری اختیار اینکه کاربری فضای سبز را تفکیک کند، ندارد.

فرماندار میاندوآب در ادامه با بیان اینکه تا 10 سال آینده هیچ گونه الحاق به محدوده در میاندوآب قابل تصور نیست، افزود: برای الحاق به محدوده شاخص هایی وجود دارد که یکی از آن شاخص ها جمعیت است و بر اساس طرح تفضیلی به جمعیت چشم انداز پیش بینی شده فاصله داشته و اختلاف 32 هزار نفری غیرقابل جبران است.

قهرمانی گفت: در پشت پرده، دست های پنهان وجود دارد که با عناوین گوناگون و با فریب افراد اعلام می کنند که می توانیم الحاق به محدوده را انجام دهیم ولی تا زمانی که بنده در میاندوآب هستم، اجازه هیچ گونه الحاق به محدوده را نمی دهیم وبا این تفاوت جمعیت حتی تا 20 سال آینده هم نیازی به الحاق به محدوده نخواهیم داشت و مردم هم به این صحبت ها توجه نداشته باشند.

فرماندار میاندوآب در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگار صدا و سیما مبنی بر بکارگیری نیروهای غیربومی در پتروشیمی و بحث افزایش اجاره بها، اظهار کرد: اگر بیشتر افراد بکارگیری شده، غیربومی باشند، موضوع قابل پیگیری است و در صورتی که هست موضوع را مستند به ما ارائه کنید تا پیگیری شود.

وی افزود: ما از سال 82 خیلی فشارها تحمل کردیم و کار را به اینجا رساندیم تا جوانان منطقه در آنجا مشغول به کار شوند.

قهرمانی با بیان اینکه به حد کافی مسکن خالی در این شهر وجود دارد و نیروهای غیربومی پتروشیمی نمی تواند دلیلی بر افزایش اجاره بها باشند، تصریح کرد: با صراحت می گویم که پتروشیمی نمی تواند در قیمت مسکن تاثیرگذار باشد.

فرماندار میاندوآب افزود: مشکلاتی در زمینه نظارت داریم و این موضوع به صورت ملموس خود را نشان می هد و این موضوع نیز قطعا تحت تاثیر عدم نظارت قرار می گیرد.

وی با اشاره به اینکه وقتی بخش خصوصی در جایی سرمایه گذاری می کند، می تواند در اشتغالزایی غیرمستقیم و توسعه اقتصادی منطقه نیز تاثیرگذار باشد، اظهار کرد: ما مشکلات را کتمان نمی کنیم اما اگر به دنبال توسعه منطقه هستیم باید از سرمایه گذاران دعوت کرده و حمایت کنیم.

قهرمانی گفت: ای کاش مانند پتروشیمی 20 کارخانه داشتیم که حتی نیروهایشان را نیز از جای دیگر می آورند(البته نه این معنا که موافق بکارگیری نیروی غیربومی هستیم) ولی در توسعه و رشد منطقه تاثیر داشتند.

فرماندار میاندوآب به موضوع احداث سرعت گیرها در شهر نیز اشاره کرد و افزود: هرجا ضرورت ایجاب می کند باید سرعت گیر احداث شود و البته این فرهنگ غلطی است که مجبوریم سرعت گیرهای متعدد ایجاد کنیم.

وی با اشاره به اینکه تنها با تفکر درآمدزایی و دادن حقوق نمی توان به جایی رسید، گفت: از بابت خدمات رسانی وضعیت شهر تیره و تار است چرا که در ساماندهی مشاغل و احداث 10 مغازه برای یک کار مشخص، مشکل داریم و با این وضعیت به پیش برویم و مادامی که برنامه ریزی نداشته باشیم، کاری نمی توانیم بکنیم.

قهرمانی تصریح کرد: اگر شهرداری می خواهد درآمدزایی کند باید حق و حقوق خود را در چارچوب قانون بگیرد.

انتهای پیام/

 

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.