شنبه, ۱۵ بهمن , ۱۴۰۱ 14 رجب 1444 Saturday, 4 February , 2023 ساعت ×
تقوا از  مهم ترین ویژگی های منتظران است/ انتظار فرج از بهترین عبادت ها به شمار می رود
09 فروردین 1400 - 11:43
شناسه : 293689
10
رئیس اداره تبلیغات اسلامی میاندوآب:

رئیس اداره تبلیغات اسلامی میاندوآب با بیان اینکه تقوا از مهم ترین ویژگی های منتظران است، گفت: منتظر واقعی کسی است که بنده صالح خدا بوده و  خدا ترس و با تقوا باشد.

پ
پ

حجت الاسلام عادل نجفیان در گفت و گو با خبرنگار زرین خبر با  تبریک میلاد باسعادت منجی عالم بشریت، حضرت مهدی موعود(عج)، گفت: مسئله ظهور مسئله ای بسیار مهم و از امور مسلم است که توسط شیعه و سنی بیان شده است و نباید از آن غافل شد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی میاندوآب با بیان اینکه مومنان در ایام غیبت حضرت ولی عصر(عج)، وظایفی بر عهده دارند، اظهار کرد: اگر مومن بخواهد از اصحاب و یاران حضرت ولی عصر(عج) باشد، باید از منتظران واقعی فرج آن حضرت باشد.

وی با اشاره به اینکه انتظار فرج از بهترین عبادت ها به شمار می رود، افزود: یکی از ویژگی‌های منتظران در دوران غیبت حضرت ولی عصر(عج)، انتظار فرج است و فرد منتظر باید آمادگی کامل برای ظهور را داشته باشد و این آمادگی را در خود ایجاد کند.

نجفیان، تقوا را از مهم ترین ویژگی های منتظران واقعی بر شمرد و تصریح کرد: منتظر واقعی کسی است که بنده صالح خدا بوده و  خدا ترس و با تقوا باشد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی میاندوآب با بیان اینکه امید به آینده از دیگر ویژگی های منتظران واقعی ظهور حضرت ولیعصر(عج) است، تصریح کرد: انتظار یعنی امید به آینده ای روشن و امید دادن به مردم نیز از وظایف منتظران است.

وی با اشاره به اینکه معرفت و شناخت امام زمان(عج) از وظایف منتظران است، افزود: پیامبر گرامی اسلام (ص) می فرمایند:  هر کس بمیرد در حالی که امام زمان خود را نشناخته باشد، به مرگ جاهلیت مرده است و در روایات نیز تاکید شده است که انسان باید امام زمان خود را بشناسد؛ چون پیمودن مسیر درست و صراط مستقیم الهی، جز به معرفت او ممکن نخواهد بود.

نجفیان با بیان اینکه منتظر واقعی امام زمان(عج) باید گوش به فرمان ایشان بوده و دل‌بستگی به دنیا و زرق‌وبرقش نداشته و زندگی‌اش نیز مطابق میل آن حضرت باشد، اظهار کرد: همواره به یاد حضرت بودن، زمینه سازی برای ظهور، تلاش برای حفظ ایمان، عشق به عدالت، رعایت موازین و قوانین دینی و اخلاقی،  داشتن روحیه تعهد و مسؤولیت پذیری، خوش اخلاقی، پیراستگی از بدی ها و آراستگی به خوبی ها، پیوند با مقام ولایت از دیگر ویژگی ها و وظایف منتظران است.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.