تشکیل ۹۱ پرونده تخلف صنفی در میاندوآب
۰۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۰:۰۱
شناسه : 320696
1
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت میاندوآب خبر داد: رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت میاندوآب گفت: بازرسی‌های انجام‌گرفته از بازار در اردیبهشت‌ماه منجر به تشکیل ۹۱ پرونده تخلف صنفی در این شهرستان شده است.
پ
پ

رضا بهروزی در گفتگو با خبرنگار گروه اقتصادی پایگاه خبری تحلیلی «زرین خبر» با اشاره به اینکه نظارت بر بازار به‌صورت مستمر در طول سال ادامه دارد، اظهار کرد: طرح‌های نظارتی با حضور اکیپ‌هایی متشکل از بازرسان اداره صنعت، معدن و تجارت و اعضای کارگروه ستاد تنظیم بازار در طول سال اجرا شده و بازرسان بر فعالیت اصناف در شهرستان میاندوآب فعالیت می‌کنند.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت میاندوآب افزود: این بازرسی‌ها با رویکرد مهار تورم، جلوگیری از افزایش غیرمنطقی قیمت‌ها، امید آفرینی، ایجاد رفاه و رضایتمندی عمومی در میاندوآب اجرا شده و اجرای آن باقدرت ادامه دارد.

وی گفت: در راستای اجرای طرح‌های نظارتی؛ اکیپ‌های تشکیل‌یافته بر بازار کالاهای پرمصرف و موردنیاز مردم نظارت کرده و نحوه فعالیت اصناف و کسبه بازار به‌صورت روزانه رصد و قیمت کالاها نیز بررسی و کنترل می‌شود.

بهروزی تصریح کرد: در راستای اجرای طرح نظارتی و بازرسی در طول اردیبهشت‌ماه؛ ۵۹۲ مورد بازرسی از واحدهای صنفی در میاندوآب انجام‌گرفته است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت میاندوآب با اشاره به اینکه بازرسی‌های انجام‌گرفته منجر به تشکیل ۹۱ پرونده تخلفاتی در عناوین مختلف شده است، اظهار کرد: گران‌فروشی، عدم درج قیمت، عدم صدور فاکتور و صورت‌حساب به مشتری و غیره از عناوین تخلفات بوده و واحدهای متخلف نیز طبق قانون به مراجع ذی‌ربط و تعزیرات حکومتی معرفی شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه ارزش ریالی پرونده‌های تشکیل‌یافته در اردیبهشت‌ماه ۴۰ میلیارد و ۳۷۳ میلیون ریال بوده است، گفت: با تلاش و نظارت دقیق بازرسان و برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته به دنبال ثبات و آرامش کامل در بازار بوده و در این زمینه نیز نهایت تلاش خود را به کار گرفته‌ایم.

رئیس اداره صنعت و معدن و تجارت میاندوآب اظهار کرد: مردم می‌توانند گزارش‌های خود را در خصوص گران‌فروشی، کم‌فروشی و عدم صدور فاکتور را به‌صورت حضوری به اداره صنعت، معدن و تجارت و یا به سامانه ۱۲۴ گزارش کنند.

انتهای خبر/

 

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.