یکشنبه, ۹ بهمن , ۱۴۰۱ 8 رجب 1444 Sunday, 29 January , 2023 ساعت ×
بی بصیرتی مردم و خواص سبب بوجود آمدن واقعه کربلا شد
14 مرداد 1401 - 15:19
شناسه : 301832
2
امام جمعه میاندوآب: امام جمعه میاندوآب گفت: بی بصیرتی و عدم آگاهی و عدم سواد رسانه‌ای مردم سبب به وجود آمدن واقعه کربلا شد.
پ
پ

به گزارش زرین خبر، حجت الاسلام والمسلمین حمید حسن زاده در خطبه های نماز جمعه این هفته میاندوآب با اشاره به قیام امام حسین(ع) و دلایل وقوع حادثه کربلا، اظهار کرد: اگر در جامعه بصیرت و آگاهی و یا امروزه سواد رسانه ای نباشد، در آن صورت جای شهید و جلاد عوض می شود.

امام جمعه میاندوآب با بیان اینکه برخی مواقع دشمن به دلیل بی بصیرتی و عدم آگاهی و عدم سواد رسانه‌ای مردم، مسیر را تغییر می دهد، افزود: حادثه کربلا و قضیه حضور مسلم بن عقیل(ع)در کوفه و یا دستگیری هانی بن عروه نمونه هایی از این موضوع هستند.

وی با اشاره به اینکه امام حسین(ع) برای اصلاح امت جدش و احیای امر به معروف و نهی از منکر قیام کردند، گفت: در حالی که امام حسین(ع) هدف قیامش را اصلاح امت جدش و امر به معروف و نهی از منکر معرفی کرده بودند ولی دشمن از عدم آگاهی و بی بصیرتی مردم سواستفاده کرد و با طرح این دروغ که جنگ بر سر حکومت است، مسیر مردم را تغییر داد.

حسن زاده با بیان اینکه جنگ تبلیغاتی و رسانه ای یکی از ابزارهای دشمنان بوده است، تصریح کرد: معاویه در زمان خویش هزاران نفر را به شهرهای مختلف فرستاده بود تا علیه امیرالمومنین (ع) تبلیغات کنند.

وی با بیان اینکه در قیام کربلا نیز شاهد ایجاد هراس و ترس در بین مردم هستیم، اظهار کرد: عده ای از ترس مسلم بن عقیل(ع) را تنها گذاشتند و متاسفانه مردم نیز به جای گوش دادن به حرف امام خویش، به حرف دشمنان گوش کردند.

امام جمعه میاندوآب با بیان اینکه ابن زیاد از خواص جامعه نیز در موضوع دستگیری هانی بن عروه برای پیشبرد اهدافش استفاده کرد، گفت: ابن زیاد با استفاده از خواص بی بصیرت و رعب آفرینی، مردم را فریب داد و به هدفش رسید.

حسن زاده با تاکید بر لزوم هوشیاری در مقابل دشمنان، تصریح کرد: باید از بوق تبلیغاتی دشمن ترسید و ماهواره و شبکه های ماهواره ای نیز بوق تبلیغاتی دشمنان هستند که در خانه ها عمر سعد ها و شمرها و ابن زیادها را تبلیغ می کنند.

وی با بیان اینکه باید گوش به فرمان ولی زمان خویش بود تا به خطر نیفتاد، اظهار کرد: کسانی که در مقابل ولایت می ایستند، خیانتکار هستند و امروز زمان عوض شده اما قصه همان قصه است و لذا باید ابن زیادها و شمرهای زمانه را شناخت و در مقابل آنها بصیرت داشت.

امام جمعه میاندوآب هم چنین با اشاره به حضور پرشور و گسترده مردم در مراسمات عزاداری دهه اول محرم، گفت: علی رغم تمام تبلیغات دشمنان، مردم در صحنه حاضر بوده و در دسته جات عزاداری و تکیه ها و حسینیه ها در مناطق مختلف مراسم عزاداری برپاست و اوج این ولایتمداری را در تاسوعا و عاشورا شاهد خواهیم بود.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.