بروکراسی پیچیده اداری مانع سرمایه گذاری/ضرورت افزایش تولید آرتمیا
۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۸
شناسه : 293397
6
رئیس سازمان بازرسی کشور با بیان اینکه مادامی که سرمایه گذار خودش داوطلب است تسهیلات و سرمایه‌اش را در این بخش صرف کند چرا باید مانع تراشی شود، گفت: بسیاری از ظرفیت‌ها در کشور مغفول و بلا استفاده مانده‌اند که بخشی از آن ناشی از بروکراسی‌های پیچیده اداری است و باید این موضوع رفع شود.
پ
پ

به گزارش زرین خبر، حجت‌الاسلام حسن درویشیان صبح پنجشنبه در نشست بررسی پرورش آرتمیا در دشت فسندوز میاندوآب و اهدای مجوز حفر چاه به سرمایه گذاران آرتمیا افزود: در گذشته اگر با جدیت بیشتری به موضوع آرتمیا پرداخته می‌شد امروز ارزش صادرات این محصول بسیار روز افزون بود و ارز عظیمی وارد کشور می‌شد.

وی با گلایه از بی توجهی به رفع موانع پرورش و تولید آرتمیا، اظهار کرد:  آذربایجان غربی دارای ظرفیت بزرگ اقتصادی بوده و مخصوصا آرتیمای دریاچه ارومیه که از نظر اقتصادی موجود باارزشی است و حتی می تواند با صنعت های بزرگ دیگر از جمله خودروسازی ‌رقابت کند و این استان می تواند آرتیمای مورد نیاز جهان را تامین کرده و ارز بسیار زیادی را وارد کشور کند.

درویشیان گفت: موانع موجود در بر تولید آرتمیای آذربایجان غربی اعم از صدور مجوز و ارزیابی و موارد از این دست هرچه سریع‌تر مرتفع شود.

نباید در مسیر سرمایه‌گذاری مانع تراشی شود
رئیس سازمان بازرسی کشور با بیان اینکه مادامی که سرمایه گذار خودش داوطلب است تسهیلات و سرمایه‌اش را در این بخش صرف کند چرا باید مانع تراشی شود، افزود: آرتمیا محصولی نیست که روی دست تولید کننده بماند، می‌شود با درایت آن را به میزان بسیار زیاد تولید و حتی علاوه بر تأمین نیاز کل کشور آن را صادر نیز کرد.
حجت الاسلام درویشیان کار و رفع موانعی که در یک هفته می‌توان انجام داد نباید شش ماه طول بکشد، گفت: زمانی که ایده‌ای از ناحیه شخص خاصی صادر می‌شود بهترین مفسر خود آن شخص است و اگر بتوان از صحبت‌های آن شخص اطلاعات را تکمیل کنیم بهتر می‌توان عمل کرد.
وی ادامه داد: آذربایجان غربی دارای ظرفیت بزرگ اقتصادی بوده و مخصوصاً آرتمیای دریاچه ارومیه که از نظر اقتصادی موجود باارزشی است و حتی می‌تواند با صنعت‌های بزرگ دیگر ا جمله خودروسازی از لحاظ ارز آوری رقابت کند و این استان می‌تواند آرتمیای مورد نیاز جهان را تأمین کرده و ارز بسیار زیادی را وارد کشور کند.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور تاکید کرد: مسئولان آذربایجان غربی در تولید و پرورش این موجود باید تمام تلاش خود را انجام دهند تا مشکلی در جهت تولید آن نباشد.
وی یادآور شد: چارچوب اداری منسجم، تأمین منابع مالی و درآمد‌های پایدار، ارزیابی خطرات، حفاظت از زیرساخت‌ها، تدوین مقررات و استفاده از برنامه‌ریزی مدون، آموزش، تعلیم و تربیت، آگاهی عمومی و مشارکت مردم، حفاظت از محیط زیست، طرح‌های آماده‌سازی مؤثر سیستم‌های هشدار تصمیمی و افزایش سرعت عمل دستگاه‌های اجرایی می‌تواند تولیدات کشور را به نقطه خود کفایی برساند.
علی رغم تحریم ها در بسیاری از زمینه ها به توفیقات خوبی دست یافته ایم 
رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به تحریم‌های پیش پای کشور افزود: کشور ما در بخش‌های زیادی در تحریم به سر می‌برد، از حیث تولید محصولات کشاورزی بیشتر از سایر صنعت‌ها تحریم هستیم، اما در توفیقات و پیشرفت‌های حوزه تولیدی به نقطه خودکفایی رسیده‌ایم.
درویشیان با انتقاد از بروکراسی‌های اداری در کشور نیز گفت: کشور ما ظرفیت‌های کم نظیر و خدادادی بسیاری دارد که نمونه آن در کشور‌های دیگر نیست، اما بسیاری از این ظرفیت‌ها مغفول و بلا استفاده مانده‌اند که بخشی از آن ناشی از بروکراسی‌های پیچیده اداری است و باید این موضوع رفع شود.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور تصریح کرد: برای حمایت از سرمایه‌گذاری می توان برخی کارها را به سرعت انجام داد و بدون تشریفات اداری کار سرمایه گذاری را در کمترین زمان انجام داد اما گاهی حتی باید برای صدور مجوز باید ۳۰ امضا در برگه سرمایه گذار باشد.

وی با اشاره به مسائل و مشکلات پیش آمده در زمینه مرغ در کشور عنوان کرد: ما در تولید مرغ از جمله شش کشور دنیا هستیم که فناوری تولید مرغ ماده رو داریم، اما سال‌های سال تعطیل و بالفعل بود که سال جاری به همت وزارت جهاد کشاورزی گام‌های خوبی در این زمینه برداشته شده امیدواریم در آینده نزدیک شاهد رفع مشکلات این بخش باشیم.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.