آمریکا شریک جنایت رژیم صهیونیستی است
۱۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۳۰
شناسه : 320913
3
امام‌جمعه چهاربرج: امام‌جمعه چهاربرج گفت: صهیونیست‌ها با بمب‌های آمریکایی دست به کشتار مردم در رفح می‌زنند و صد افسوس که در برابر این جنایت‌های وحشیانه دولت‌های کشورهای به‌اصطلاح حامی حقوق بشر در خواب هستند.
پ
پ

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی پایگاه خبری تحلیلی «زرین خبر»، حجت‌الاسلام‌والمسلمین اصغر جلالی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته چهاربرج با اشاره به آغاز ثبت‌نام کاندیداهای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری اسلامی ایران، اظهار کرد: واقعه تلخ ۳۰ اردیبهشت زلزله‌ای سهمگین بود که پس‌لرزه‌هایش می‌توانست یک کشور را دچار فروپاشی یا حداقل بحران کند، اما با عنایت الهی و لطف امام‌زمان (عج) که در تدبیرِ خداییِ رهبر حکیم انقلاب و حضور معنادار مردم، فرصت‌هایی بی‌بدیل برای ملت ایران آفریده شد و مخاطرات فراوانی از سر ملت، گذرانده شد.

امام‌جمعه چهاربرج افزود: با درایت و رهبری‌های داهیانه مقام معظم رهبری پس از این واقعه غم‌بار نه‌تنها خلأ کلان کشوری رخ ندهد؛ بلکه حتی یک خلأ محدود اداری، هم اتفاق نیفتاد.

وی با اشاره به حضور سران و نمایندگان کشورهای مختلف برای ادای احترام به دولتمردان ایرانی، گفت: این یعنی قدرت جهانی و منطقه‌ای ایران اسلامی که حتی در شرایط بحرانی هم فرصت‌سازی و قدرت سازی می‌کند.

جلالی از ساخت اجتماعیِ بافت‌های مردمی و ساخت سیاسی مستحکم در برابر تکانه‌های بیرونی و درونی به‌عنوان دو ضلع مهم فرایند تولیدِ قدرت نام برد و تصریح کرد: ساخت اجتماعی، با تجمع‌های انبوه میلیونی در تهران، قم، تبریز و مشهد بازتولید شد و ساخت سیاسی مستحکم هم با برجا نگه‌داشتن اسکلت دولت ولو به شکل موقت، خودش را نشان داد.

امام‌جمعه چهاربرج با اشاره به اهمیت انتخابات ریاست‌جمهوری، اظهار کرد: دولت چهاردهم باید ویژگی‌هایی داشته باشد که در مسیر حرکت به سمت قله مدنظر باشد.

وی گفت: تقویت توازن بین امنیت و ثبات، تلاش افزایی برای ترمیم شکاف‌های سیاسی و اجتماعی، ارتقای سطح اخلاق سیاسی در کشور و عبور از دوقطبی‌های کاذب و حرکت در مسیر پیشرفت از جمله ویژگی‌های دولت چهاردهم باید باشد.

جلالی تصریح کرد: دولت چهاردهم باید همچون دولت سیزدهم بر تلاش خود از امنیت داخلی، مبتنی بر تفاهم، اقناع و تقویت سرمایه اجتماعی در داخل بیفزاید و تولید بازدارندگی فعال را هم‌زمان با افزایش مشارکت مردم در اداره کشور و تقویت توان دفاعی تداوم و تعمیق بخشد.

وی با بیان اینکه دولت آینده با فهم درست از عدالت و پیشرفت، باید در مسیر ترمیم شکاف‌های سیاسی و اجتماعی حرکت کند، افزود: بی‌تردید بخشی از استقبال پرشور از پیکر آیت‌الله رئیسی به شخصیت اخلاقی و صفات والای اخلاقی ایشان بازمی‌گشت که برخلاف بسیاری از دولتمردان سابق، شخصیتی تنش‌زدا و فیصله بخش و البته صادق و اخلاقی داشت و این موضوع نیز باید مدنظر باشد.

وی با اشاره به اینکه ساختن دوقطبی‌های لحظه‌ای و کم‌عمق، خواست و پروژه گروه‌ها و جریان‌های بحران زیست است، تصریح کرد: انتخابات آینده باید عاری از این دوگانه‌های موهوم و مصنوعی باشد که نتیجه‌ای جز سوخت سرمایه اجتماعی و سرخوردگی ندارد.

امام‌جمعه چهاربرج به فرارسیدن ۱۴ خرداد سالروز ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) رهبر کبیر انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: از دغدغه‌ها و مطالبات جدی رهبر معظم انقلاب، آگاهی همگانی به‌خصوص جوانان از بینش، نگرش، روش و منش حضرت امام خمینی (ره) و شناخت شاخص‌های راه انقلاب از طریق مطالعه وصیت‌نامه سیاسی الهی ایشان است.

وی گفت: قیام الهی برای زدودن استبداد و استعمار، امیدنبستن به حاکمان مستبد و قدرت‌های خارجی برای رهایی، عبرت از وضعیت اسف‌بار جهان اسلام و مستضعفین در سده اخیر، سرمشق گرفتن از انقلاب اسلامی ایران در برابر استبداد، وحدت کلمه و برادری، ایجاد دولت بزرگ اسلامی با جمهوری‌های آزاد و مستقل، نشان‌دادن حقیقت اسلام به جهانیان، توجه به جنبه‌های سیاسی مکتب اسلام، پیروی از رهیافت اهل‌بیت (ع) برای رهایی و بهره‌گیری از فقه اسلام ناب برای سامان جهان اسلام راهبردهای امام خمینی (ره) برای شُکوه، عظمت و اقتدار مستضعفین است.

جلالی هم چنین به نامه رهبر عزیزمان به دانشجویان آمریکایی حامی ملت مظلوم فلسطین اشاره کرد و افزود: نامه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به دانشجویان حامی مردم فلسطین در دانشگاه‌های ایالات متحده آمریکا حاوی مطالب مهمی است که باید موردتوجه قرار گیرد.

امام‌جمعه چهاربرج به جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه ملت مظلوم فلسطین و جنایت کشتار رفح اشاره و اظهار کرد: صهیونیست‌ها با بمب‌های آمریکایی دست به کشتار مردم در رفح می‌زنند و صد افسوس که در برابر این جنایت‌های وحشیانه دولت‌های کشورهای به‌اصطلاح حامی حقوق بشر در خواب هستند.

وی با بیان اینکه فلسطینیان از دولت‌ها و از حکام بی‌ثمر مأیوس شده‌اند؛ ولی چشم امید این کودکان به ملت‌های آزادی‌خواه جهان است که به حمایت از آنها به پا خیزند.

انتهای خبر/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.