اجرای طرح نوسازی مساکن بافت فرسوده در ۳۲ شهر آذربایجان‌غربی
۲۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۷
شناسه : 308849
8
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: ۳۲ شهر در استان دارای محدوده بافت فرسوده هستند که مساحتی حدود ۳ هزار و ۳۱۰.۸ هکتار را شامل می‌شود.
پ
پ

به گزارش زرین خبر، سید محسن‌حمزه‌لو در دیدار با محمد آیینی معاون وزیر و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران، اظهار داشت: نوسازی واحدهای مسکونی بافت فرسوده در اولویت بوده و این امر در حوزه بازآفرینی با جدیت دنبال می‌شود.

وی ادامه داد: برای ۲ هزار و ۹۸ واحد مسکونی در حوزه بافت فرسوده در آذربایجان‌غربی طی ۲ سال گذشته پروانه احداث صادر شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: بسته‌های تشویقی و تسهیلات بانکی برای واحدهای مسکونی بافت های فرسوده (محدوده‌ها و محلات هدف بازآفرینی شهری) در استان تصویب و ابلاغ شده است.

حمزه‌لو افزود: گسترش خدمات زیربنایی در محدوده‌های بازآفرینی شهری و ساماندهی بافت تاریخی در استان از دیگر مسائل مورد پیگیری بوده که راه و شهرسازی بر این امر اهتمام ویژه دارد.

وی تاکید کرد: توجه به نوسازی بافت‌های فرسوده و گسترش خدمات در این محدوده‌ها موجب رونق و صنعت ساخت مسکن می‌شود.

وی با اشاره به اینکه توسعه  صنعت ساختمان نیازمند همکاری و هم افزایی تمام دستگاه‌های اجرایی است افزود : بهسازی و ایمن سازی بافت های فرسوده به مشارکت و همکاری دستگاه‌های خدمات رسان و شهرداری‌هاو همچنین  همکاری مردم و بخش خصوصی و انبوه‌سازان نیاز دارد.

آیینی نیز در این دیدار گفت: آذربایجان غربی به لحاظ شرایط اقلیمی و قدمت تاریخی  نیازمند  بهسازی‌و ایمن سازی بافت های فرسوده شناسایی شده بوده که  فعالیت ها و اقدامات راه و شهرسازی استان در این خصوص قابل تقدیر است.

*فارس

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.