9 دی؛ تجلی بصیرت امت و عشق به ولایت
۰۹ دی ۱۴۰۲ - ۰:۰۲
شناسه : 314594
3
ملت ایران با حضور پرشور و افتخار آفرین خود در راهپیمایی روز ۹دی سال ۸۸، حماسه دیگری را در تاریخ ایران اسلامی ثبت کردند.
پ
پ

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی پایگاه خبری تحلیلی «زرین خبر»، در تاریخ هر کشوری روزهای مهم و تأثیرگذاری وجود دارند که وقوع برخی اتفاقات در آن روز سبب ماندگاری آنها شده است.

در تاریخ کشور عزیزمان نیز روزهای مهمی مانند پیروزی انقلاب اسلامی، هشت سال دفاع مقدس، روز آزادسازی خرمشهر، روز رحلت بنیان‌گذار جمهوری اسلامی، روز ۹ دی ۸۸ و سالروز شهادت سردار رشید اسلام سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی از آن روزهای مهم و تأثیرگذار هستند.

یکی از این روزهای مهم و ماندگار، روز ۹ دی ۸۸ است که در تقویم کشورمان «روز بصیرت و میثاق امت با ولایت» نام‌گرفته است و مردم ایران اسلامی در این روز حماسه‌ای خلق کرده‌اند که در تاریخ ماندگار شده است.

حماسه ۹ دی متعلق به مردمی است که بابصیرت مثال‌زدنی در دفاع از ولایت، انقلاب و نظام به میدان آمده و آتش فتنه‌ای که هشت ماه در کشور شعله‌ور بود را خاموش کردند.

مردم در ۹ دی وقتی دیدند که فتنه‌گران به تحرکات خود ادامه داده و علاوه بر سلب آسایش مردم، به مقدسات و عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) نیز توهین می‌کنند، دیگر تحمل نکرده و لذا به میدان آمده و طومار فتنه را دهم پیچیدند.

حماسه ۹ دی، حرکتی انقلابی از سوی مردم بود

در این زمینه امام‌جمعه میاندوآب در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه در ۹ دی ۸۸ مردم به‌صورت خودجوش به صحنه آمدند، اظهار کرد: ۹ دی تجلی میثاق امت با ولایت و تجلی بصیرت امت همیشه در صحنه ایران اسلامی بود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حمید حسن‌زاده با بیان اینکه مردم ایران اسلامی در ۹ دی ۸۸ یک حرکت تاریخی انجام دادند، افزود: حماسه ۹ دی یک حرکت مردمی بود و باید برای همیشه در دفتر خاطرات انقلاب بماند.

وی با اشاره به اهمیت گرامیداشت حماسه مردمی ۹ دی، گفت: حماسه ۹ دی، حرکتی انقلابی از سوی مردم و تبلور بصیرت مردم در حمایت از نظام و انقلاب بود.

حسن‌زاده با بیان اینکه بعد از ۹ دی ۸۸، همه ساله مردم انقلابی در این روز با برگزاری مراسم سالگرد حماسه ۹ دی را گرامی داشته‌اند، تصریح کرد: باتوجه‌به تحولات بین‌المللی که شاهد هستیم، برگزاری پرشور این مراسم و حضور مردم انقلابی بسیار حائز اهمیت است.

۹ دی به معنای واقعی کلمه یوم‌الله بود

امام‌جمعه چهاربرج نیز در این زمینه در گفتگو با خبرنگار ما با گرامیداشت سالروز حماسه تاریخی ۹ دی مردم ایران اسلامی، اظهار کرد: ۹ دی، روز خیزش مردم انقلابی و بصیر ایران علیه سنگین‌ترین فتنه تاریخ انقلاب بود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین اصغر جلالی با بیان اینکه ۹ دی به معنای واقعی کلمه یوم‌الله بود، گفت: ۹ دی جزو ایام‌الله به معنی حقیقی کلمه بود که دشمنان را مأیوس از شکست‌دادن انقلاب کرد.

وی افزود: ۹ دی روز خداست؛ زیرا که خداوند در آن روز به‌خاطر محبتی که در دل مردم نسبت به امام حسین (ع) بود، قدرت‌نمایی کرد

امام‌جمعه چهاربرج با اشاره به اینکه ۹ دی به‌عنوان یک شاخص و نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: ۹ دی باید زنده بماند و یادش گرامی داشته شود و این گرامیداشت نیز در کنار شعار باید از جنس شعور، تبیین و بصیرت‌افزایی باشد.

در ۹ دی، بصیرت مردم ایران اسلامی تجلی یافت

کارشناس مسائل سیاسی و فرهنگی نیز در گفتگو با خبرنگار ما از ۹ دی به‌عنوان حرکت تاریخی ملت بزرگ ایران اسلامی نام برد و اظهار کرد: مردم ایران اسلامی در ۹ دی حماسه‌ای خلق کردند که برای همیشه ماندگار شد.

مهدی صادقی با بیان اینکه در ۹ دی، بصیرت مردم ایران اسلامی تجلی یافت، گفت: مردم در این روز بصیرت و پشتیانی خود از نظام، ولایت و انقلاب اسلامی را به دنیا نشان دادند.

وی با اشاره به اینکه مردم ایران اسلامی در طول تاریخ انقلاب اسلامی هر زمان به آنها نیاز بوده در صحنه حاضر شده‌اند، افزود: ۹ دی یکی از آن روزهایی است که مردم با حضور خود نقشه‌ها و فتنه‌های دشمنان را خنثی ساخته‌اند.

این کارشناس مسائل سیاسی و فرهنگی با تأکید بر اینکه باید برای نسل امروزی ابعاد مختلف فتنه ۸۸ و حماسه مردمی ۹ دی تبیین شود، تصریح کرد: ۹ دی باید برای همیشه در تاریخ زنده بماند و ابعاد مختلف آن برای مردم تبیین شود.

۹ دی اثبات پایبندی مردم به‌نظام و ولایت

حماسه ۹ دی، سالروز بیعت مجدد مردم با رهبری و ولایت است، ۹ دی روزی است که مردم به‌صورت خودجوش در دفاع از نظام، ولایت، انقلاب و اصول انقلاب به میدان آمده و مشت محکمی بر دهان فتنه‌گران زدند.

مهم‌ترین پیام حماسه ۹ دی به تمام جهانیان این بود که مردم ایران همچنان پشتیبان انقلاب اسلامی که عزت، سربلندی و پیشرفت و توسعه را برای ما به ارمغان آورده، هستند و تا ابد نیز پشتیبان این انقلاب، نظام و ولایت خواهند بود و دشمنان را ناکام و مأیوس خواهند کرد.

انتهای خبر/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.