۷۵ هزار تن گوجه‌فرنگی از مزارع میاندوآب برداشت شد
۰۱ آبان ۱۴۰۲ - ۷:۵۹
شناسه : 312402
3
معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب: معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب گفت: امسال یک هزار و ۱۵۰ هکتار از اراضی این شهرستان به کشت محصول گوجه‌فرنگی اختصاص یافت و ۷۵ هزار تن محصول از این اراضی تولید و روانه بازار مصرف شد.
پ
پ

رضا مقدم در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی زرین خبر در حاشیه بازدید فرماندار ویژه میاندوآب از کارخانه تولید رُب در این شهرستان، اظهار کرد: میاندوآب یکی از قطب‌های مهم کشاورزی در منطقه به شمار می‌رود.

معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب با اشاره به اینکه گوجه‌فرنگی یکی از محصولاتی است که از اراضی کشاورزی این شهرستان برداشت می‌شود، افزود: امسال یک هزار و ۱۵۰ هکتار از اراضی این شهرستان به کشت محصول گوجه‌فرنگی اختصاص یافت و ۷۵ هزار تن محصول از این اراضی تولید و روانه بازار مصرف شد.

وی به تولید رُب گوجه‌فرنگی در شهرستان میاندوآب اشاره کرد و گفت: در حال حاضر سه کارخانه تولید رُب، در مجموع با ظرفیت تولید سالانه هفت هزار و ۲۰۰ تن رُب صنعتی در میاندوآب فعالیت دارند.

مقدم هم چنین با اشاره به بازدید فرماندار ویژه میاندوآب از کارخانه تولید رُب در روستای شبیلوی این شهرستان، تصریح کرد: کارخانه تولید رُب روستای شبیلو با ظرفیت تولید سالانه دو هزار و ۵۰۰ تن، در زمینی به مساحت پنج هزار مترمربع با زیربنای دو هزار و ۲۰۰ مترمربع تأسیس و به بهره‌برداری رسیده است.

معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب افزود: این کارخانه تولید رُب با ۱۷ سال فعالیت در زمینه فراوری محصولات کشاورزی، زمینه اشتغال مستقیم برای ۲۲ نفر را فراهم کرده است.

وی با بیان اینکه این واحد تولیدی ظرفیت جذب بیش از ۲۳ هزار تن محصول گوجه‌فرنگی تولیدی کشاورزان منطقه را دارد، اظهار کرد: این واحد تولیدی درحال‌توسعه بوده و مجوز خط تولید پوره میوه به ظرفیت سه هزار و ۵۰۰ تن برای این واحد تولیدی صادر شده و به‌زودی راه‌اندازی می‌شود.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.