۲۳ هزار بهره‌بردار در بخش کشاورزی میاندوآب فعالیت می‌کنند
14 فروردین 1402 - 9:14
شناسه : 306802
2
معاون فنی اداره جهاد کشاورزی میاندوآب: معاون فنی اداره جهاد کشاورزی میاندوآب گفت: بیش از ۲۳ هزار بهره‌بردار، در بخش کشاورزی میاندوآب مشغول به کار بوده و اشتغال، گردش مالی و اقتصاد شهرستان نیز  وابسته به بخش کشاورزی است.
پ
پ

به گزارش زرین خبر، بهزاد قنبری در دیدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی با کارکنان جهاد کشاورزی میاندوآب با اشاره به فعالیتهای شاخص، پتانسیل ها و ظرفیتهای بخش کشاورزی این شهرستان، گفت: شهرستان میاندوآب یکی از قطب‌های مهم کشاورزی و دامپروی استان به شمار می رود.

معاون فنی اداره جهاد کشاورزی میاندوآب افزود: بیش از ۲۳ هزار بهره‌بردار، در بخش کشاورزی میاندوآب مشغول به کار بوده و اشتغال، گردش مالی و اقتصاد شهرستان نیز  وابسته به بخش کشاورزی است.

وی اظهار کرد: میاندوآب دارای ۴۵ هزار هکتار اراضی قابل کشت شامل بیش از ۳۶ هزار هکتار اراضی زراعی و هشت هزار هکتار باغی  و نیز ۶۴ هزار رأس دام سنگین و ۴۰۴ هزار رأس دام سبک است.

قنبری تصریح کرد: تنوع محصولات تولیدی در حوزه‌های مختلف زراعی، باغی، دام و شیلات بسیار بالا بوده و بیش از ۵۰ نوع محصول در این شهرستان تولید می شود.

معاون فنی اداره جهاد کشاورزی میاندوآب با بیان اینکه تلاش کارشناسان این اداره در راستای کاهش سطح زیر کشت محصولات پر آب بر مانند چغندر قند و سیاست‌گذاری‌های مناسب در قیمت‌گذاری غلات است، گفت: این موضوع سبب اصلاح الگوی کشت در شهرستان شده بطوری که سطح زیر کشت محصول گندم از ۱۵ هزار هکتار به ۲۰ هزار و ۹۰۰ هکتار افزایش یافته است.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.