۱۴ هزار هکتار از اراضی زراعی میاندوآب زیر کشت گندم رفت
۲۵ آبان ۱۴۰۲ - ۸:۲۹
شناسه : 313084
8
معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب: معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب از کشت ۱۴ هزار و ۶۰۲ هکتار محصول گندم در سال زراعی جدید خبر داد.
پ
پ

رضا مقدم در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی «زرین خبر»، با اشاره به اهمیت استراتژیکی تولید محصول گندم، گفت: در سال زراعی جدید، تاکنون در سطح ۱۸ هزار و ۲۹۵ هکتار با گندم‌کاران شهرستان میاندوآب جهت کشت محصول گندم عقد قرارداد انجام‌گرفته است.

معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب افزود: تاکنون ۱۴ هزار و ۶۰۲ هکتار از اراضی زراعی ابن شهرستان به زیر کشت گندم رفته است.

وی با بیان اینکه کشت گندم در میاندوآب همچنان ادامه دارد، افزود: در روزهای آینده سطح زیر کشت این محصول در شهرستان افزایش خواهد یافت.

مقدم به کشت جو در اراضی کشاورزی میاندوآب نیز اشاره کرد و گفت: همچنین امسال دو هزار و ۷۵ هکتار از اراضی زراعی شهرستان به کشت محصول جو اختصاص‌یافته است.

معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب با تأکید بر لزوم کنترل آفات و بیماری‌ها، اطلاع‌رسانی مطلوب و پیش‌آگاهی کشاورزان در این زمینه به‌ویژه دررابطه‌با آفت برگ‌خوار پاییزه، تصریح کرد: این آفت، یک آفت پلی فاژ خطرناک است و می‌تواند به بیش از ۳۵۰ گونه مختلف گیاهی خسارت وارد کند.

وی افزود: کارشناسان مراکز و اداره بهبود تولیدات گیاهی با بازدیدهای میدانی مشترک نسبت به ردیابی آفت و انجام تمهیدات پیشگیرانه دراین‌خصوص اقدام می‌کنند.

مقدم با بیان اینکه میاندوآب با تولید یک‌ششم محصولات کشاورزی استان یکی از قطب‌های مهم کشاورزی در آذربایجان غربی و منطقه به شمار می‌رود، اظهار کرد: در دشت حاصلخیز میاندوآب با ۴۵ هزار هکتار اراضی قابل‌کشت، سالانه بیش از ۹۰۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی تولید می‌شود.

انتهای خبر/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.