۱۲ فروردین روز نفی طاغوت و سرآغاز حکومت مستضعفین است
۱۲ فروردین ۱۴۰۲ - ۸:۱۰
شناسه : 306708
4
امام جمعه چهاربرج: امام جمعه چهاربرج گفت: در 12 فروردین حکومت طاغوتی فرو ریخت و سلطه شیطانی برای همیشه رخت بربست و حکومت مستضعفین  به‌جای آن نشست.
پ
پ

حجت الاسلام والمسلمین اصغر جلالی در گفت و گو با خبرنگار زرین خبر با اشاره به روز ۱۲ فروردین، اظهار کرد: روز ۱۲ فروردین، روز جمهوری اسلامی است و باید آن را گرامی بداریم.

امام جمعه چهاربرج افزود: امام خمینی(ره) از برخی روزها در تاریخ جمهوری اسلامی ایران به عنوان ایام الله یاد کردند که قله این ایام الله، ۲۲ بهمن و روز ۱۲ فروردین است.

وی گفت: قضایایی که در ایام‌الله رخ داده، برای انسان‌ها در طول تاریخ آموزنده و بیدارکننده است از این رو باید ایام الله را زنده نگه داشت و روز ۱۲ فروردین نیز از همین ایام است.

جلالی با اشاره به بیانات امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری در مورد روز ۱۲ فروردین، تصریح کرد: امام خمینی(ره) در مورد ۱۲ فروردین می فرمایند که روز نخستین حکومت اللَّه است و از بزرگ‌ترین اعیاد مذهبی و ملی ما است و ملت ما باید این روز را عید بگیرند و زنده نگه دارند.

امام جمعه چهاربرج با بیان اینکه مردم در این این روز، با قدرت ملی، سرنوشت خود را به‌دست گرفتند، اظهار کرد: در این روز حکومت طاغوتی فرو ریخت و سلطه شیطانی برای همیشه رخت بربست و حکومت مستضعفین که حکومت خداست به‌جای آن نشست.

وی گفت: بزرگ‌داشت این عید هم به این دلیل است که امام خامنه‌ای در مورد آن می فرمایند:«آنچه ملت ما می‌داند و باید به‌درستی روی آن پافشاری کند که بحمدالله تاکنون پافشاری کرده، این است که نجات این کشور و رسیدن آن به نقطه‌ای که شایسته این ملت است، فقط در سایه اسلام و جمهوری و نظام اسلامی امکان‌پذیر است و بس».

انتهای پیام/

 

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.