۱۸۰۰ خانوار عشایر در میاندوآب مشغول امرار معاش هستند
28 فروردین 1402 - 10:35
شناسه : 307285
2
مدیر اداره امور عشایر میاندوآب گفت: نزدیک به هزار و ۸۰۰ خانوار با جمعیتی بالغ بر ۷ هزار و ۵۰۰ نفر به صورت پراکنده در میاندوآب مشغول امرار معاش و فعالیت هستند.
پ
پ

به گزارش زرین خبر، حسن سخی مدیر اداره امور عشایر میاندوآب، گفت: عشایر شهرستان نزدیک به هزار و ۸۰۰ خانوار بوده، با جمعیتی بالغ بر هفت هزار و ۵۰۰ نفر در ۸۵ روستا به طور پراکنده مشغول فعالیت و امرار معاش هستند.

وی تعداد دام سبک این شهرستان را ۲۳۰ هزار راس عنوان کرد، گفت: سالانه بیش از سه هزار و ۸۰۰ تن گوشت قرمز، هفت هزار و ۲۰۰ تن شیر، ۱۱۰ تن پشم و ۵۵ هزار مترمربع پوست تولید و روانه بازار می‌‌‌‌شود.

مدیر اداره امور عشایر میاندوآب ضمن ابراز خشنودی از اینکه عشایر میاندوآب علاوه بر محصولات دامی، در زمینه تولید صنایع دستی نیز فعال هستند، گفت: گلیم، جاجیم، قالی‌بافی، جوراب‌بافی و عروسک‌بافی صنایع رواج یافته در این شهرستان است که توسط بانوان و اعضای صندوق‌های خرد زنان تولید و روانه بازار می‌شود.

مدیر اداره امور عشایر میاندوآب با بیان اینکه با هدف خدمت به جامعه هدف، در بخش عمران نیز اقدامات درخوری انجام گرفته است، افزود: مرمت و بازسازی ایل‌راه‌ها به طول حدود پنج کیلومتر در ییلاقات سلیم‌خان شاهین‌دژ، ایجاد خط انتقال آب به طول هزار و ۲۰۰ متر، بهسازی چشمه به تعداد دو دهنه، توزیع پنل‌های خورشیدی قابل حمل جهت شناسایی و استفاده در ییلاقات به تعداد ۲۷ دستگاه از جمله اقدامات انجام گرفته است.

ایکنا

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.