پرونده‌های جرایم فضای مجازی در میاندوآب ۳۳ درصد افزایش دارد
۱۹ مهر ۱۴۰۱ - ۸:۱۵
شناسه : 303151
3
فرمانده انتظامی میاندوآب: فرمانده انتظامی میاندوآب گفت: تعداد پرونده های مرتبط با جرایم سایبری در شش ماهه اول امسال نسبت به سال گذشته در این شهرستان افزایش 33 درصدی را نشان می دهد.
پ
پ

سرهنگ فخرالدین رستم پور در گفت و گو با خبرنگار زرین خبر با اشاره به عملکرد پلیس فتای شهرستان در شش ماهه نخست امسال، اظهار کرد:  تعداد پرونده های مرتبط با جرایم سایبری در شش ماهه اول امسال نسبت به سال گذشته افزایش ۳۳ درصدی و میزان کشفیات پرونده های حوزه جرایم سایبری نیز در این مدت نسبت به سال گذشته ۱۸ درصد افزایش را نشان می دهد .

فرمانده انتظامی میاندوآب افزود: تعداد متهمین دستگیر شده در حوزه جرایم سایبری در شش ماهه اول امسال نسبت به سال گذشته ۱۳ درصد افزایش را نشان می دهد.

وی گفت: با توجه به رصد های صورت گرفته در فضای مجازی و کنترل شبکه های اجتماعی و اعضای فعال در حوزه پرونده های مربوط به اجاره کارت های بانکی توسط تعدادی از افراد معلوم الحال که با اغفال افراد ساده لوح با وعده پرداخت سود به حساب های بانکی آنان اقدام به ایجاد اخلال در نظام بانکی و اقتصادی نموده بودند، موضوع تحت بررسی قرار گرفت که در این راستا تعداد ۸۸۶ مورد حساب بانکی با هماهنگی قضایی مسدود شده است .

رستم پور تصریح کرد: رصد روزانه شبکه های اجتماعی با هدف مقابله با ناهنجاری های اجتماعی در فضای مجازی نیز منجر به شناسایی و اخذ تعهد از تعداد ۸۷۵ مورد از کاربران در این حوزه شده و تعداد ۲۶ نفر نیز در این راستا دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شده اند.

فرمانده انتظامی شهرستان میاندوآب با اشاره به شناسایی ۱۰۵ مورد تخلفات مجرمانه در فضای مجازی، اظهار کرد: برداشت های غیر مجاز از حساب های بانکی مشتریان، کلاهبرداری پانزی و ارز دیجیتال و مزاحمت های اینترنتی مانند هتک حرمت و حیثیت بیشترین جرائم در فضای مجازی  را شامل می شوند.

وی با بیان اینکه خانواده تهدیدات و آسیب های فضای مجازی را برای فرزندان خود جدی بگیرند، تصریح کرد: به خانواده‌ها توصیه داریم تا مراقب فعالیت کودکان خود در فضای مجازی و به خصوص شبکه‌های اجتماعی باشند.

انتهای پیام/

 

 

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.