شنبه, ۱۵ بهمن , ۱۴۰۱ 14 رجب 1444 Saturday, 4 February , 2023 ساعت ×
میاندوآب، قطب مهم تولید نهال در کشور/ سالانه 10 میلیون اصله نهال در میاندوآب تولید می شود
15 فروردین 1397 - 15:47
شناسه : 273441
4

معاون سازمان و مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب گفت: سالانه به طور متوسط 100 هکتار زیر کشت نهال بوده و بیش از 10 میلیون اصله نهال در میاندوآب تولید می شود.

پ
پ

علی دیانتی در گفت و گو با خبرنگار زرین خبر، اظهار کرد: میاندوآب با توجه به شرایط مساعد جوی و حاصل خیزی خاک، یکی از قطب های مهم تولید نهال در سطح کشور به شمار می رود.

معاون سازمان و مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب با اشاره به فعالیت 127 نهالستان در این شهرستان، افزود: سالانه به طور متوسط 100 هکتار زیر کشت نهال بوده و بیش از 10 میلیون اصله نهال در میاندوآب تولید می شود.

وی گفت: این نهال ها در بیش از 15 نوع و شامل انواع نهال ها مانند میوه های هسته دار نظیر هلو، آلو، زردآلو، آلبالو و گیلاس و نهال میوه های دانه دار مانند سیب، گلابی، به، خشکبار، گردو ، بادام و انگور است.

دیانتی با اشاره به اینکه به طور متوسط در واحد هکتار 12 نفر در زمینه نهال مشغول به فعالیت هستند، تصریح کرد: در شهرستان میاندوآب بین 1200 تا 1500 نفر در زمینه تهیه و توزیع نهال به فعالیت می پردازند.

معاون سازمان و مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب اظهار کرد: نهال های تولید شده در شهرستان میاندوآب به استان ها و نقاط مختلف کشور و کشورهای همسایه مانند عراق، افغانستان، پاکستان و… صادر می شوند.

وی با بیان اینکه در کنار تولید این نهال ها، مراکزی نیز بر امر سلامت آنها نظارت می کنند، افزود: در شهرستان میاندوآب کلینیک هایی متشکل از کارشناسان، کار بررسی سلامت و نظارت بر تولید آنها را بر عهده دارند.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.