جمعه, ۲۸ مرداد , ۱۴۰۱ 22 محرم 1444 Friday, 19 August , 2022 ساعت ×
موسم حج؛ فرصتی برای افشای جنایت‌های رژیم صهیونیستی است/تحقق عدالت، معیار اصلی کار دستگاه قضایی است
24 ژوئن 2022 - 15:13
شناسه : 301130
1
امام جمعه چهاربرج: امام جمعه چهاربرج گفت:مراسم برائت از مشرکین به واسطه تداوم آن در سال‌ها و به خون کشیده شدن آن در سال ۶۶، یکی از فرصت‌های ویژه پیش روی جمهوری اسلامی ایران برای برجسته کردن، افشا و اعلام جنایات صهیونیست‌هاست.
پ
پ

به گزارش زرین خبر، حجت الاسلام اصغر جلالی در خطبه های نماز جمعه این هفته چهاربرج با اشاره به فرارسیدن موسم حج، اظهار کرد: اجتماع مسلمین در حج، موجبات انسجام و تقویت مسلمانان، بازآموزی فرهنگ دینی و پایبندی به احکام دینی را فراهم می‌آورد.

امام جمعه چهاربرج با بیان اینکه موسم حج، نقش نیرومند وحدت‌بخشی را در اسلام ایفا می‌کند و مسلمانان را از نژادها و ملیت‌های مختلف، به اجتماع در این همایش دینی جلب می‌کند، افزود: انجام مناسک یکسان و متحدالشکل که با اهداف و انگیزه‌ها و نگرش‌های مشترک صورت می‌گیرد، به انسجام‌بخشی بیشتر منتهی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مسجدالاقصی یک نقطه اشتراک میان همه مسلمانان و حتی غیر مسلمانان در مسئله فلسطین بوده و موسم حج؛ فرصتی برای افشای جنایت‌های رژیم صهیونیستی است، گفت: مراسم برائت از مشرکین به واسطه تداوم آن در سال‌ها و به خون کشیده شدن آن در سال ۶۶، یکی از فرصت‌های ویژه پیش روی جمهوری اسلامی ایران برای برجسته کردن، افشا و اعلام جنایات صهیونیست‌هاست.

جلالی به عملیات روانی صهیونیست‌ها برای  فرار از انتقام ایران اشاره و تصریح کرد: فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بعد از ترور شهید خدایی، هشدار داد که انتقام سختی از صهیونیست‌ها خواهیم گرفت و همین مسئله ترس و وحشت را در سرزمین‌های اشغالی ایجاد کرده و به همین دلیل این رژیم سعی دارد تا به روش‌های مختلف مانع از انتقام ایران شود ولی ایران بارها ثابت کرده که در وعده‌های خود صادق است و با اقتدار آن‌ها را اجرا خواهد کرد.

امام جمعه چهاربرج در ادامه از تقوای تبیینی به عنوان نیاز امروز جامعه نام برد و گفت: یکی از مصادیق ویژه تقوا، تقوای تبیین بوده و یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های جامعه و امت اسلامی و جامعه انقلابی نیز شایعه‌ناپذیری است.

وی با تاکید بر اینکه جامعه مومن باید به تسلط بر فضای مجازی مسلط شود و زمینه‌ساز این تسلط و اشراف، فرهنگ عمومی تبیّن است، افزود:  زودباوری، ساده‌انگاری، ظاهربینی و شتاب‌زدگی و تعجیل در قضاوت با خودآگاه و عالِم‌پنداری زمینه‌های خطرناکی است که جامعه را در برابر مخاطرات اخلاقی و امنیتی قرار می‌دهد و فرد مومن را گرفتار مصیبت می‌کند.

جلالی گفت: در مواجهه با یک خبر، اول باید از قضاوت خودداری شود و رد و قبولی نداشته باشیم و دوم اینکه به هیچ‌وجه آن خبر را منتشر نکرد و از انتشار و اشاعه آن خودداری کرد، سوم تحقیق در مورد آن خبر است. اگر به آن خبر اشراف دارید برای آن سند بخواهید و آن را بررسی کنید. اگر موضوع در تخصص شما نیست به متخصص مراجعه کنید و با اهل آن مشورت کنید و چهارم اگر موضوع مهم و اساسی و مربوط به سرنوشت امت است آن را به ولی‌امر و امام مسلمین ارجاع دهید که در این حالت جامعه در امن و امان است.

امام جمعه چهاربرج در ادامه از  شهید بهشتی به عنوان شخصیتی اثرگذار و ماندگار نام برد و اظهار کرد: شهید بهشتی، مصداق «انّ الّذین قالوا ربّنا اللَّه ثمّ استقاموا» بود، در مسیر حق، شاید گفتن، آسان باشد؛ ولی عمل کردن، دشوار است، و استمرار عمل، بمراتب دشوارتر می‌باشد.

وی تصریح کرد: بعد از شهادت شهید بهشتی، نقابها از چهره‌ها افتاد، منطق مستحکم جمهوری اسلامی و منطق امام بزرگوار تثبیت شد و نظام نوپای جمهوری اسلامی، آن روز استحکام پیدا کرد و توانست حرکت کند و در آن شرائط دشوار، در حالی که دشمن متجاوز بخش مهمی از منطقه‌ حساس خاک جمهوری اسلامی را در اشغال داشت، این شهادت، تأثیر بسیار سازنده و عظیمی را بر انقلاب گذاشت.

جلالی اظهار کرد: تا وقتی در قاموس و فرهنگ و منطق ما، شهادت بر همین سطح از اعتبار وجود داشته باشد، بدانید هیچ قدرتی – چه قدرتهای مستکبر کنونی، و چه بمراتب قوی‌تر از این‌ها – نخواهد توانست بر جمهوری اسلامی و ملت ایران فائق بیاید.

وی با تاکید بر ضرورت حرکت به‌سوی قوه قضاییه تراز انقلاب اسلامی، تصریح کرد: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی ایران تا به امروز، دستگاه قضایی کشورمان در زمینه پیاده‌کردن موارد مورد نظر نظام جمهوری اسلامی و تحقق آرمان‌های انقلاب و اوامر امامین انقلاب، مسیر خود را تعیین و در این چارچوب به حرکت خود ادامه داده است و در برخی از ادوار، موفقیت‌های بیش‌تر و در بعضی از سال‌ها موفقیت کم‌تری را در دستگاه قضایی شاهد بوده‌ایم.

امام جمعه چهاربرج با بیان اینکه تحقق عدالت، معیار اصلی کار دستگاه قضایی نظام جمهوری اسلامی ایران است، اظهار کرد: قوۀ قضائیه نسبتاً توانسته رسالت خود را در حیطه‌های مختلف انجام دهد که برخی از آنها عبارتند از: عملکرد مثبت دستگاه قضائی کشورمان در تشخیص حقیقت از باطل در مقاطع حساس کشور از جمله فتنه سال ۸۸، شناسایی مفسدان اقتصادی، برخورد با فساد، مقابله با اشرار و قاچاقچیان مواد مخدر، برخورد با برخی از چهره‌های مطرح بدون مماشات، برخورد با برخی از آقازاده‌ها و مفسدان و دانه درشت‌های اقتصادی و…

جلالی در بخش دیگری از خطبه های این هفته نماز جمعه با با بیان اینکه دوران رهبری امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری تبلور عملی و عینی تمام آموزه‌های وحیانی و ثقلینی در حوزه بسیار مهم سیاست است، تصریح کرد: اگر در گذشته آیات و روایات سیاسی را می‌خواندیم، امروز می‌توانیم این آیات و روایات سیاسی را در سیره سیاست‌ورزی ایشان نظاره کنیم.

وی به ویژگی‌های اصلی سیاستمدار تراز در سیاست اسلامی نیز اشاره کرد و گفت: از مبانی سیاست های عمومی و کلی در سیاست اسلامی که متصل به اندیشه و جهان‌بینی اسلامی است می توان به باور به توحید، باور به انسان‌محور بودن عالم، باور به تداوم حیات بعد از مرگ، باور به استعداد بی‌پایان انسان، باور به تلاش برای کسب دستاوردها، باور به حرکت عالم به سمت حاکمیت حق، باور به اسلام ناب، باور به مهدویت، باور به نظام ولایت، باور به قرآن، باور به مردم و باور به خود اشاره کرد.

جلالی هم چنین به برخی از مسائل و مشکلات چهاربرج نیز اشاره کرد و افزود:بوی نامطبوع زهکش داخل شهر سبب آزار و اذیت مردم می شود و شورای شهر و شهرداری باید نسبت به حل این معضل بهداشتی و شهری اقدامات لازم را انجام دهد.

امام جمعه چهاربرج از سگ های ولگرد به عنوان یکی دیگر از معضلات نام برد و گفت: سگ های ولگرد، آسایش را از مردم عزیز شهر گرفته و از سوی دیگر سبب چهره شهر را زشت جلوه می دهد و علاوه بر این مسائل، در انتقال بیماری ها هم نقش دارند و حتی به برخی از شهروندان نیز حمله کرده اند و لذا باید به این مسئله رسیدگی شده و از عزیزانی هم که کمپین حمایت از سگ ها راه می اندازند، راهکار عملیاتی و شدنی بدهند و خودشان هم پیش قدم بشوند نه اینکه یک راهکار نشدنی بدهند.

وی هم چنین با ابراز خوشحالی از افزایش حجم آب کشاورزی در منطقه، گفت: از تمام کسانی که باعث خوشحالی کشاورزان منطقه شدند تقدیر وتشکر می کنیم.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.