مسمومیت ۴۰ نفر بر اثر گازگرفتگی در تالار عروسی
۲۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۳:۵۲
شناسه : 316103
4
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری میاندوآب خبر داد: مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری میاندوآب گفت: براثر انتشار گاز مونوکسید کربن ۴۰ نفر در یکی از تالارهای عروسی این شهرستان مسموم و راهی بیمارستان شدند.
پ
پ

سامان محمدی در گفتگو با خبرنگار گروه حوادث پایگاه خبری تحلیلی «زرین خبر»، اظهار کرد: امشب طی تماسی با سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی مبنی بر سرگیجه و حالت تهوع، کارشناسان سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری میاندوآب سریعاً به محل موردنظر اعزام شدند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری میاندوآب با بیان اینکه این اتفاق در یکی از تالارهای شهرستان در حین مراسم عروسی اتفاق افتاده بود، افزود: به دنبال این اتفاق تیم‌های آتش‌نشانی و فوریت‌های پزشکی با هشت دستگاه آمبولانس سریعاً در محل حاضر شدند.

وی گفت: پس از بررسی محل با دستگاه گازسنج، کارشناسان سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری میاندوآب متوجه وجود گاز منو اکسید کربن حاصل از هیتر مورداستفاده برای گرمایش شدند.

محمدی تصریح کرد: پس از این موضوع، کارشناسان سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری میاندوآب نسبت به مراحل بعدی اقدام کرده و خوشبختانه از حادثه جانی جلوگیری شد.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری میاندوآب اظهار کرد: در این حادثه ۴۰ نفر با علایم سرگیجه و حالت تهوع توسط فوریت‌های پزشکی به بیمارستان انتقال یافتند.

وی افزود: همشهریان محترم توصیه‌های ایمنی را جدی گرفته و از باز بودن مسیر دودکش، نصب استاندارد سیستم گرمایشی و بازدیدهای دوره‌ای اطمینان حاصل نمایند.

محمدی اظهار کرد: همشهریان عزیز در صورت وجود مشکل در سیستم گرمایشی جهت بازدید کارشناسان سازمان آتش‌نشانی با شماره‌تلفن ۱۲۵ تماس حاصل کنند تا با حضور کارشناسان سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری میاندوآب نسبت به رفع مشکل اقدام شود تا زمستانی ایمن و با شادی بگذرانیم.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری میاندوآب هم چنین با بیان اینکه نشانه‌های اولیه ناشی از گازگرفتگی با مونوکسید کرین تا حدی شبیه به آنفلوانزا است با این تفاوت که در آن تب وجود ندارد، اظهار کرد: اثرات گاز مونوکسید کرین شامل خواب‌آلودگی و خمیازه‌کشیدن بیش از حد، گیجی، ضعف و بی‌حالی، امکان بروز سردرد شدید، گاهی تهوع و استفراغ، پرش‌های عضلانی و اختلال حرکتی، احساس نبض پر و صدادار در ناحیه شقیقه، افزایش فشارخون، گشادشدن مردمک چشم و کاهش دید، رنگ تیره پوست، رنگ‌پریدگی دور لب‌ها و یا صورتی شدن آن، گاهی سفتی عضلات به‌ویژه عضلات فک، قطع تنفس، تشنج، اغما و مرگ از جمله اثرهایی است که بر اثر مسمومیت با گاز CO ممکن است ایجاد شود.

انتهای خبر/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.