سه شنبه, ۱۱ بهمن , ۱۴۰۱ 10 رجب 1444 Tuesday, 31 January , 2023 ساعت ×
مترقی‌ترین قانون در زمینه حقوق بانوان در کمیسیون اجتماعی مجلس تصویب شد
22 دی 1401 - 16:21
شناسه : 304695
1
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی: رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: مترقی‌ترین قانون در زمینه حقوق بانوان برگرفته از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و آموزه‌های دین اسلام و نظر علما در کمیسیون اجتماعی تصویب شد.
پ
پ

به گزارش گروه اجتماعی زرین خبر، مهدی عیسی زاده امروز در مراسم گرامیداشت هفته زن و تجلیل از بانوان فرهنگی در میاندوآب در سخنانی با تبریک هفته زن و مادر، اظهار کرد: بانوان ایران اسلامی در طول ۴۴ سال عمر با برکت انقلاب اسلامی، همواره یار و یاور انقلاب اسلامی بوده اند.

نماینده مردم میاندوآب در مجلس شورای اسلامی افزود: بانوان ایران اسلامی در دوران دفاع مقدس نیز دوشادوش مردان همیشه در صحنه بوده و به نقش خود عمل کرده اند که این در دنیا بی نظیر است.

وی با بیان اینکه بانوان ایران اسلامی از حضرت زهرا(س) الگو گرفته اند، گفت: ما ولایتمداری را از حضرت زهرا(س) یاد گرفته ایم و الگوی بانوان ایران اسلامی نیز حضرت زهرا(س) است.

عیسی زاده با اشاره به اینکه رمز یا زهرا(س) در دوران دفاع مقدس گره گشا بود، تصریح کرد: این را در گفته ها و خاطره های شهید سیلمانی و شهید باکری می بینیم و می شنویم.

نماینده مردم میاندوآب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در مورد نقش و جایگاه بانوان در انقلاب اسلامی، تصریح کرد: دشمنان از هر طرف جایگاه و قداست زن و خانواده را مورد هجمه قرار داده و روی آن برنامه ریزی می کند و لذا باید مراقب و هوشیار باشیم.

عیسی زاده گفت: انقلاب اسلامی به بانوان عزت و احترام و کرامت بخشید و امروز بانوان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در همه صحنه ها و در عرصه های مختلف اعم از علمی، اجتماعی، بهداشت و درمان و… حضور فعال داشته و خوش می درخشند.

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی هم چنین با بیان اینکه مترقی‌ترین قانون در زمینه حقوق بانوان در این کمیسیون تصویب شده است، افزود: این قانون با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب که از چند سال قبل به مجلس ارایه شده بود و برگرفته از آموزه‌های دین اسلام و نظر علما و دانشمندان در زمینه حقوق زنان در جامعه اسلامی بوده و در کمیسیون اجتماعی تصویب شده است.

انتهای پیام/

 

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.