فعالیت ۴ مرکز خرید گندم در میاندوآب
۳۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۰۶
شناسه : 321592
2
مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب خبر داد: مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب گفت: چهار مرکز خرید گندم در این شهرستان برای دریافت گندم مازاد بر نیاز کشاورزان تجهیز و آماده شد.
پ
پ

رضا مقدم در گفتگو با خبرنگار گروه اقتصادی پایگاه خبری تحلیلی «زرین خبر»، با اشاره به اینکه میاندوآب قطب کشاورزی بوده و گندم نیز به‌عنوان یک محصول راهبُردی، عمده‌ترین محصول زراعی شهرستان میاندوآب است، اظهار کرد: امسال بیش از ۱۸ هزار و ۶۱۹ هکتار از اراضی این شهرستان زیر کشت این محصول رفته است.

مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب افزود: پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از ۹۳ هزار تن محصول از اراضی زیر کشت گندم در این شهرستان برداشت شود.

وی با اشاره به اینکه چهار مرکز خرید گندم در این شهرستان برای دریافت گندم مازاد بر نیاز کشاورزان تجهیز و آماده شده است، گفت: این مراکز شامل مرکز خرید سیمینه در روستای گوگ تپه، مرکز خرید روستای حاج حسن دهستان مکریان شمالی، مرکز خرید آرد طراوت و سیلوی بادبند است که هم‌زمان با آغاز برداشت گندم، کار خرید محصول کشاورزان را شروع می‌کنند.

مقدم تصریح کرد: با توجه بارش‌های مناسب بهاره و بازدیدهای مستمر کارشناسان جهاد کشاورزی از مزارع و توجه کشاورزان به توصیه‌های کارشناسان، مزارع گندم این شهرستان از کیفیت خوبی برخوردار است.

مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب اظهار کرد: دشت حاصلخیز میاندوآب با ۴۵ هزار هکتار اراضی قابل‌کشت، شامل ۳۷ هزار هکتار اراضی زراعی، هشت هزار هکتار باغ است.

وی با بیان اینکه ۲۶ هزار بهره‌بردار بخش کشاورزی در میاندوآب فعالیت دارند، گفت: میاندوآب با تولید سالانه بیش از ۸۷۴ هزار تُن انواع محصولات کشاورزی که بخش اعظمی از آن را محصولات زراعی تشکیل می‌دهند، یکی از قطب‌های مهم کشاورزی آذربایجان‌غربی است.

میاندوآب یکی از قطب‌های مهم کشاورزی در منطقه و شمال غرب کشور بوده و نقش مهم و حیاتی نیز در احیای دریاچه ارومیه دارد و از سوی دیگر تأمین آب نیز بزرگ‌ترین چالش منطقه و عمده‌ترین مشکل بخش کشاورزی شهرستان میاندوآب است.

شهرستان میاندوآب، شهری با حدود ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی و کریدور شمال غرب کشور بوده و پل ارتباطی بین استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان و زنجان به شمار می‌رود و از جایگاه بسیار مهمی در منطقه برخوردار است.

انتهای خبر/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.